Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
104

Alternatif rock/elektronik müziğin gelecek vaadeden temsilcileri arasında yer alan bir gruptan söz edeceğiz bu kez sizlere: Mor Lemur.

Mor Lemur, 2014 yılında İzmir’de kuruldu. Henüz bir tane albümü bulunan bu tazecik grubun şaşırtacak isimlere sahip eserlerinin söz, müzik ve düzenlemeleri grubun gitaristliğini ve sentetik sesleri de üstlenen Çağdaş Küpçü’ye ait. Grubun vokalinde içinize işleyecek sakinlikteki sesi ile Bahar Özkara, Türkçe bir şarkı dinlediğinizi unutturacak soloları ile solo gitarda Çağatay Görmez, davulda Özberk Kırlarıgezer, bas gitarda ise Sinan Öztürk bulunuyor.

2017 yılında Zeytinli Rock Festivali’nde Yüzdeyüz Müzik Keşif Sahnesi’nde de sahne alan grubun 2018 mayısında bizlerle buluşan albümü “Pertu”, 4 senelik yoğun bir çalışmanın ürünü. Albümün ismi, grup için bilinmezi ve süregelen bir döngü içerisinde yaşanılan olay örgülerini temsil ediyor. Albümdeki parçalar ise genel itibariyle “varoluş”u, “kaybetme”yi ve “yeniden bulma”yı temel ediniyor. Albüm, Spotify ve iTunes’ta da bulunuyor.

Şimdi sizleri bu başarılı gençler ile baş başa bırakıyoruz, albümü dinlerken en az bizler kadar keyif almanız dileği ile!

 1. Pertu
 2. Hayaldağı
 3. Dalgalar
 4. Yitirilmiş
 5. Sev Diyemem
 6. Suya Dair
 7. Saklambaç
 8. Yabancı
 9. Tesadüfler
 10. Kasımpatı
 11. Rüyalar
 12. Gecenin Çağrısı
 13. Outro
 14. Yoka (Bonus Track)

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
104

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here