Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

Dizi karakterlerine o kadar alışıyor ve bağlanıyoruz ki, hepsi biz farkında olsak da olmasak da hayatımızda bir yer ediniyor. Bizi çok eğlendiren karakterler de oluyor, çok kızdığımız ve hiç sevmediğimiz karakterler de. Bizi en çok üzen karakterler ise başına türlü türlü olay gelip bir rahat nefes alamayanlar! Hiç bitmeyen dertlerini uzun uzun dinleyip dertlerini ortak olmak istediğimiz karakterlerle karşınızdayız.

6-Hannah Baker

Aynı isimli kitaptan uyarlanan ”13 Reasons Why” dizisinin başrolündeki kızımızın dertleri anlat anlat bitmiyor. Katherine Langford’un canlandırdığı Hannah, 17 yaşında intihar ediyor ve onu ölüme sürükleyen nedenleri, ölmeden önce doldurduğu kasetlerde anlatıyor. Eğer ölmeden önce onunla bu hayali sohbetimizi yapabilseydik belki de bu dizi hiç çekilmezdi.

5-Tyrion Lannister

Ailesine bile kendini kabul ettirememiş Tyrion Lannister’ın Yedi Krallık’taki sevmeyenleri saymakla bitmez. Peter Dinklage’in Game of Thrones dizisi için canlandırdığı Tyrion, düşmanlarına karşı zekasını kılıcı gibi kullanıyor, mizah yoluyla kendini savunuyor. Onunla edeceğimiz hayali sohbette konuşulan dertler ne kadar can sıkıcı olsa da eminiz ki Tyrion, kendine özgü umursamaz tavrıyla tüm o taht konularını bile hepimiz için ilgi çekici hale getirebilir.

4-Fiona Gallagher

Shameless dizisi; anneleri kaçmış, babaları alkolik, kenar mahallede yaşayan beş kardeşin hikayesini anlatıyor. Güzeller güzeli Emmy Rossum’un canlandırdığı Fiona ise bu kardeşlerin en büyüğü. Kötü olaylara karşı çaresiz kaldığı zamanlar elbette oluyor ama Fiona’nın boyun eğdiğini neredeyse hiç görmüyoruz, o hep inatçı biri. İşte şimdi rahat nefes alacak, bir şeyleri yoluna koymaya başladı dediğimiz anda hayatı yeniden karışıyor. Her zaman doğruyu yapmasa bile en azından çabaladığını görüyor, ona çok kızdığımızda bile sevmeden duramıyoruz.

3-Beşir Elçi

Baran Akbulut’un canlandırdığı, çok bahtsız bir karakter Beşir. Aşk-ı Memnu dizisinin belki de en masum karakteri. Şoförlüğünü yaptığı evin biricik kızı Nihal’e duyduğu umutsuz aşk ve çok fazla sırra tanık olmak onu yataklara düşürüyor ve ölümüne neden oluyor. Beşir’i, bildiği tüm sırları ve bitmeyen aşkını kimse hiç dinlemedi ama biz dinlemeye talibiz!

2-Necdet Aygün

Hatırla Sevgili unutulmaz bir dönem dizisi. Okan Yalabık’ın canlandırdığı Necdet Aygün ise dizideki herkesin bayıldığı, gerçekten insanlığıyla örnek alınması gereken bir karakter. Yasemin ve Ahmet ile çocukluk arkadaşı olan Necdet, ikisinin birbirini sevdiğini öğrendikten sonra, Yasemin’e aşkını senelerce gizliyor. Yasemin ile formaliteden bir evlilik yapıyor ve Ahmet’in çocuğuna babalık yapıyor. Necdet saatlerce tüm diziyi anlatsın, biz de ağlaya ağlaya dinleyelim.

1-Ali Rıza Bey

Bir döneme damgasını vuran ve hala çok konuşulan, akıllardan silinmeyen bir dizi Yaprak Dökümü. “Aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı kaçmasın.” repliğiyle hiçbirimizde tat bırakmayan Hayriye Hanım, iki kız kardeşi birbirine düşüren Oğuz, kötü kadın karakterler arasında en fettanı Ferhunde ve dahası. Ali Rıza Bey’i hala tanımayanlar için kısaca şöyle tanıtalım, Yaprak Dökümü dizisinin çok dertli babası. Ailesinin değişimini elinden bir şey gelmeyerek, çaresizce izleyen, aile bağlarını korumaya çalışan ama hiç başarılı olamayan bir baba. Şimdi biz onu dinlemeyelim de kimi dinleyelim?

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here