Doğru seçilmiş bir kalıcı dövmenin yarattığı karizmatik etkiyi, tartışmasız tüm gözler üzerimizde toplandığında anlayabiliriz. Ancak bu etkinin ilerleyen günlerde yerini sıkıcılığa bırakmayacağı ve dövmenin tazeliğini kaybetmeyeceği garanti değil. Dövmeden vazgeçmek ise son derece çok acılı ve iz bırakan bir süreci de beraberinde getiriyor… Geçici dövmeler tasarlayan Tattly ile anlaşan Fransız sanatçı Vincent Jeannerot, yaklaşık 30 yıldır sulu boya ile bitkilerin muhteşem dünyasını bizlere sunuyor.

Büyüleyici otlardan oluşan seçki; maydanoz, adaçayı, biberiye ve kekik gibi lezzetli bitkilerle hem gözümüze hem burnumuza hitap ediyor. Dövmeler, toksik boya içermeyen bitkisel bazlı mürekkep içeriğiyle 2 ile 4 gün arasında kalıcılığını koruyor. Özellikle doğa tutkunları ve mutfak meraklıları için vücutlarını botanik bahçesine çevirmek için mükemmel bir yol…

Sanatçı, geleneksel biçimde bitki örtüsünü tasvir ederken, resimlerini estetik açıdan çekici buluyor. Geleneksel çizimleri; küçük ayrıntıları ve narin bir gölgeyi boyarken karşılaştığı duyarlılığı ve duyguları yansıtıyor.

 

Dövmelere ulaşmak için:

Bouquet Garni Set

Sanatçıyı ve orijinal botanik suluboyalarını daha yakından tanımak için :Vincent Jeannerot

Kaynak: 1.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here