İç çamaşırı sektöründe tanınan işadamı Michelle Mone ve ortağı Doug Barrowman, Bitcoin ile Dubai’deki 1300 daire arasından 50’sini sattı. Bu lüks Bitcoin dairelerinin fiyatları yaklaşık 15 BTC ila 45 BTC arasında değişiyordu.

Bitcoin pazarda olduğu sürece canlanıyor gibi görünüyor ve büyük yatırımcılar bunu bir ödeme şekli olarak kabul ediyor. Bitcoin ile kova kanat menü satan KFC ‘den sonra Dubai’de gayrimenkul satılması, Bitcoin’in küresel düzeyde yüksek geçerliği olduğu anlaşılıyor.

Bitcoin ile satılan ilk daireler

Bitcoin ile yatırım konusunda gayrimenkul ticareti teklifleri yapma konusundaki önceki duyumlara göre, Birleşik Krallık’da milyarder girişimciler 50 adet lüks daire sattı. Bu daireler Dubai Bilim Parkı’nda bulunuyor ve inşaatları 2020 yılına kadar tamamlanacak.

Barrowman, Bitcoin ile satılan bu daireler için iç mekan tasarımı gibi ek hizmetleri de satın almanızı öneriyor. Ancak bu kripto para ödemeleri, kriptokrasinin uçucu yapısının etkisini en aza indirgemek için BitStamp aracılığıyla USD’ye hemen dönüştürülüyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here