Birinci Dünya Savaşı sırasında Avustralya’da yaşayan biri dondurmacı, diğeri deveci iki Türk arkadaşın yaşam mücadelesini anlatacak olan Turkish’i Dondurma‘nın ilk fragmanı yayımlandı!

Yönetmen koltuğunda Ayla filminin yönetmenliğini üstlenen Can Ulkay’ın oturduğu filmde Avustralya’da yaşayan iki Türk, geçimlerini devecilik ve el arabası ile dondurma satarak sağlamaktadır. 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, Çanakkale’ye cepheye gitmeye karar verir. Ancak, yetkililer onların adadan çıkmalarına izin vermez. Bu sırada Avustralya’da Türkler aleyhine propaganda yapılmaya başlanır. İngilizler’in Avustralya’da asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenen iki Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermeye karar verir.

Başrollerinde Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil ve Ali Atay‘ın bulunduğunu gerçek bir öyküden uyarlanan filmin kadrosunda Will Thorp, Marleen Mathews, Tristan Alexander ve James Farley gibi isimler de yer alıyor. 15 Mart’ta vizyona girecek olan Turkish’i Dondurma’nın fragmanını buradan izleyebilirsiniz:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here