John Carpenter imzası taşıyan, 1978 yapımı Halloween filmi, yıllar sonra devam filmiyle beyaz perdeye dönüyor. Film Michael Myers’ın aradan geçen kırk yıldan sonra Laurie Strode’un peşine düşmesini ele alıyor.

michael myers laurie strode ile ilgili görsel sonucu

Eski kült filmlerin yeniden uyarlandığında veya devamı çekildiğinde, eskiyle yeninin karşılaştırıldığına sıkça şahit olduğumuz bir gerçek. Bunun önüne geçip tepkileri azaltmak adına filmin yönetmeni David Gordon Green ve ilk filmde Laurie Strode’u canlandıran, yeni filmde de yine kamera karşısına başrol oyuncusu olarak geçen Jamie Lee Curtis, bu karşılaştırmayı kendilerinin hazırladıkları bir video ile yapmış bulunuyorlar.

Ä°lgili resim

İlk filmde insanların hafızasına kazınan bu ikilinin karşılaşma sahnesi, yeni filmde Laurie’nin yaşadığı travmayı seyirciye yansıtarak başlıyor. Ayrıca Laurie, yıllardır yeniden buluşmayı bekliyor. Kendisini mental ve fiziki koşullar bakımından bu buluşmaya hazırlıyor. Filmden yayınlanan videoya bakarak yapılan bu çıkarımlar orijinaline sadık kalacak gibi görünen bir devam filmiyle karşı karşıya kalacağımızı izleyicilere gösteriyor.

26 Ekim’de seyirciyle buluşacak filmin yönetmen ve başrol oyuncusu tarafından yayınlanan video ise şöyle;

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here