Wannart ekibi olarak etkileyici filmlerden seçtiğimiz film müziklerinden birkaçını sizler için derledik, gelin hep birlikte inceleyelim.

Nancy Sinatra’nın büyülü sesi ile birlikte bu şarkı yıllar geçtikçe birçok sanatçı tarafından coverlandı ve efsaneleşti. Geçtiğimiz yıllarda Lady Gaga tarafından Caz versiyonu ile gündeme gelmişti.

Kill Bill – Bang Bang – Nancy Sinatra

Filmin en etkili müziklerinden biri şüphesiz The Lonely Shepherd

Kill Bill – The Lonely Shepherd (Gheorghe Zamfir)

Amelie filmi şüphesiz kalitesi ve sanatsallığı günümüze kadar uzanan sinemasal sanat eserlerinden biri. Film kadar filmin müzikleri de oldukça konuşuldu.

Amelie- La Valse d’Amélie

Amelie – Yann Tiersen

https://www.youtube.com/watch?v=-qoUoHhjNUY

Quentin Tarantino’nun yaptığı her film çok konuşuluyor fakat Pulp Fiction filminin yeri çoğu kişi için ayrıdır. Birbirinden ikonik ve özel sahneleri ile film kült filmler listesinde kendine sağlam yer edinebilmiş ayrıca müzikleri de oldukça sevilmiştir.

Pulp Fiction – Urge Overkill – Girl You’ll Be a Woman Soon

Kill Bill – Shivaree – Goodnight Moon

 

 

Pulp Fiction – Opening Theme Dick Dale and His Del Tones Miserlou

Yüzüklerin Efendisi efsanesi için ne söylesek az kalır farkındayız tüylerimizi diken diken eden Enya eserini sizler için de bu listemize ekledik.

The Lord of the Rings – May It Be  By  Enya

Celine Dion’un eşsiz sesinden dinlediğimiz bu ikonik şarkı Oscar ödüllerini toplayan film ile birlikte tüm dünyada oldukça ses getirmişti. Aynı zamanda şarkı unutulmaz film müzikleri listesinde kendine yer etmeyi başardı.

Titanic – Celine Dion – My Heart Will Go On

Şimdilik listenin sonuna geldik diğer listelerde görüşmek üzere keyifli dinlemeler…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here