Tüm zamanların en etkileyici gençlik dizisi One Tree Hill, 9 sezonluk serüveninde izleyici kitlesini kendisine sıkı sıkıya bağlayan oyuncu kadrosuyla ve senaryosunun dışında müzikleriyle de dikkatleri üzerine çekti. Dizinin ilk bölümü 2003 yılında izleyiciyle buluştu. Olaylar Kuzey Carolina’nın kurgusal kasabası Tree Hill’de geçiyor. Birbirlerini hiç tanımadan aynı kasabada büyümüş, aynı baba ve farklı anneden olan erkek kardeşler Lucas Scott ve Nathan Scott’ın, okullarının basketbol takımındaki pozisyonları için yarışmasıyla başlıyor hikaye, ardından devam eden ilginç kurgusuyla beraber ilk bölümden itibaren insanı kendisine bağlıyor.

one tree hill ile ilgili görsel sonucu

Gelelim dizinin müzikal yönüne. Müzik, dizi için oldukça önemli bir araçtı diyebiliriz. Özellikle sahnelerin etkileyiciliği üzerinde önemli bir rolü vardı. Çoğu bölümün isminin, seçilen şarkılarla bağlantısı olmasına da dikkat edilmişti. Ayrıca dizi, çeşitli sanatçılara ev sahipliği yapmasıyla da bilinir. Bu dizi sayesinde bir sürü grup, bir sürü müzisyen ve kıyıda köşede kalmış bir sürü güzel, yepyeni şarkıyı çalma listenize ekleyebilirsiniz, bizden söylemesi!

Dizi üç adet soundtrack albüm çıkarmıştır. Bunların ilki One Tree Hill – Music from the WB Television Series, Vol. 1. 25 Haziran 2005’te çıkarılan albümdeki şarkılar, dizide o zamana kadar çalınmış şarkıların bir derlemesi şeklindedir.

İkinci albüm Friends with Benefit: Music from the Television Series One Tree Hill, Volume 2, 7 Şubat 2006’da yayınlandı. Albümün gelirlerinin bir kısmı The National Breast Cancer Foundation (Ulusal Meme Kanseri Vakfı)’a bağışlandı.

Son albüm ise The Road Mix: Music from the Television Series One Tree Hill, Volume 3. 3 Nisan 2007’de yayınlanan albüm yine dizideki şarkılardan derlenmiştir.

Bu güzel üç albümün yanında bir de kendi seçtiklerimizi sizinle paylaşmazsak olmaz. Umarız keyifle dinlersiniz ve şarkılar yolunuzu bulmanıza yardım eder.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here