Ohio’da kurulan Amerikalı müzik ikilisi Twenty One Pilots‘ın son albümü “Trench”te yer alan şarkısı “My Blood” hem sözleri hem de klibiyle bir hikaye anlatıyor.

Grubun solisti Tyler Joseph, şarkının giriş kısmında bir kişiyle ya da bir şeyle konuşarak onun yaşadığı/yaşayacağı olumsuzluklarda hep yanında olacağından bahsediyor.

When everyone you thought you knew
Deserts your fight, I’ll go with you
You’re facin’ down a dark hall
I’ll grab my light
And go with you, I’ll go with you
I’ll go with you, I’ll go with you
I’ll go with you, I’ll go with you
I’ll go with you, I’ll go with you
Nakarat kısmında ise Tyler, yine aynı kişiye yanında kalmasını istediğini ve kaçmak zorunda olmadığını söylüyor.
Stay with me, no, you don’t need to run
Stay with me, my blood, you don’t need to run
Fakat bu sözler Tyler Joseph’in kime ya da neye seslendiğini açıkça belirtmediği gibi bu konuda akıllara şu dört farklı ihtimali getiriyor:
1) Dinleyiciler: Tyler, şarkıda hayranlarına sesleniyor ve şarkılarıyla onların yanında olacaklarını belirtiyor olabilir.
2) Jenna Elizabeth Black: Tyler, bu şarkıyı 2015 yılından beri evli olduğu eşi Jenna Black’e adamış olabilir.
3) Josh Dun: Bu şarkının grubun bateristi ve aynı zamanda Tyler Joseph’in yakın arkadaşı Josh’a yazıldığı da ihtimaller arasında yer alıyor.
4) Tyler Joseph’in Kendi Kanı: Sonuncu ama bir o kadar da önemli olan bir diğer ihtimal ise  Tyler Joseph’in onu terk etmemesi için vücudundaki kana seslendiği ihtimali.
Şarkının klibini izlediğimizde ise iki erkek kardeş arasındaki güçlü bağın yansıtılmak istendiğini fark ediyoruz. Klibin açılış sahnesinde hasta yatağındaki annelerinin başında beklerken gördüğümüz iki kardeşin, o günden lise yıllarına uzanan zamanda birbirlerine destek olduklarını, karşılarına çıkan sorunlarla birlikte mücadele ettiklerini görüyoruz.
Şarkı ve klip kime ya da neye atıfta bulunursa bulunsun; Tyler, bu sözlerle asla pes etmemeyi ve karşısındaki kişinin hayatı boyunca yanında olacağını anlatıyor. Bu bakımdan “My Blood” sözleri, rahatlatıcı ve ilham verici olarak nitelendirilebilir.
Kaynak: 1
Kaynak: 2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here