There’s a battle ahead, many battles are lost
But you’ll never see the end of the road
While you’re traveling with me

 

Fleetwood Mac ve Crowded House gruplarından tanıdığımız ünlü müzisyen Neil Finn‘in 1986 yılında kaleme aldığı ve o zamanlarda yer aldığı grubu Crowded House ile birlikte seslendirdiği Don’t Dream It’s Over, gerek sözleri gerekse verdiği his ile yeri doldurulamayan şarkılardandır desek haksız sayılmayız.

Crowded House tarafından piyasaya sürüldükten sonra birçok sanatçı tarafından yeniden yorumlanan şarkının en güzel versiyonunu seçmek ise bir hayli zor. Son olarak Ariana Grande‘nin “One Love Manchester” ismindeki yardım konserinde Miley Cyrus ile birlikte seslendirdiği şarkının farklı yorumlarını sizler için listeledik. Keyifli dinlemeler dileriz!

 

1) Crowded House

Don’t Dream It’s Over‘ı ilk olarak şarkıya hayat veren Neil Finn ve grubundan dinlemek gerek.

 

2) Paul Young

80’li yılların başarılı müzisyenlerinden Paul Young’ın, ilk olarak 1988 yılında Nelson Mandela’nın 70. doğum günü şerefine düzenlenen konserde seslendirdiği Don’t Dream It’s Over, sanatçının 2003 yılında yayımlanan “The Essential Paul Young” albümünde de yer aldı.

 

3) Sixpence None The Richer

Şarkının, 90’lı yıllarda Matt Slocum ve Leigh Nash tarafından kurulan Amerikalı rock grubu Sixpence None The Richer’a ait olan versiyonu grubun 2002 tarihli “Divine Discontent” albümünde yer alıyor. Leigh Nash’in naif sesi ise şarkıya bambaşka bir hava katıyor.

 

4) Miley Cyrus & Ariana Grande

İkili, bu şarkıyı öncelikle 2015 yılında Miley Cyrus’a ait “Happy Hippie Foundation” projesi kapsamında düzenlenen “Backyard Sessions” etkinliğinde seslendirdi.

Aradan geçen iki yıl sonrasında ise Ariana Grande’nin Manchester konserinde yaşanan terör saldırısına tepki olarak düzenlediği yardım konseri “One Love Manchester”da bu şarkıyı, ikiliden bir kez daha dinlemiş olduk.

 

5) The Head and The Heart 

Amerikan indie folk grubu The Head and The Heart, Don’t Dream It’s Over yorumunu 2017 yılında tekli olarak piyasaya sürdü.

 

6) Fleetwood Mac & Neil Finn

Fleetwood Mac’in 2018 yılında çıktığı turnedeki bir konserinde Stevie Nicks ve Don’t Dream It’s Over‘ın yazarı Neil Finn, bu şarkıyı birlikte seslendirdi.

 

Bonus: Stephen King’in aynı adlı kitabından uyarlanan 1994 tarihli mini dizi “The Stand”in bir bölümünde de Don’t Dream It’s Over çıkıyor karşımıza.

 

When the world comes in
They come, they come
To build a wall between us
We know they won’t win

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here