Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

William Bradley Pitt 18 Aralık 1963 tarihinde Oklahoma’da dünyaya geldi. Pitt, eğitim hayatı boyunca oldukça aktif bir çocuktu. Lise yıllarında bir organizasyonda en iyi giyinen erkek seçildi. Kariyerine gazeteci olarak devam etmek isteyen Pitt, Missouri Üniversitesi’nde Gazetecilik okudu. Fakat son senesinde son iki kredisi kalmışken okulu bıraktı ve Los Angeles’a oyunculuk eğitimi almaya gitti. Bu kariyer değişikliği aslında en başından beri aklındaydı. Hollywood’da tavuk kostümü giyerek, limuzin şoförlüğü ve Roy London gibi isimlere oyuncu koçluğu yaparak geçinmeye çalıştı. Head of the Class adlı sitcomda küçük bir rol alarak ilk kez ekranın karşına geçti. Daha sonra Another World, Grawing Pains, Our House ve Dallas gibi dizilerde minik rollerle oyunculuğuna devam etti.

2000 yılında “Friends” dizisiyle yıldızı parlayan Jennifer Aniston ile evlendi. 2004 yılında ayrıldıktan sonra Angelina Jolie ile birlikte başrollerinde oynadıkları Bay ve Bayan Smith filmi çekimlerinde başlayan birliktelikleri 2014 yılında evlilikle sonuçlandı. Angelina Jolie’nin evlat edindiği Maddox, Zahara ve Pax isimli çocukları kendi nüfusuna aldı. 2006 yılında ilk çocukları Shiloh Nouvel Jolie Pitt, 2008 yılında Vivienne Marcheline ve Knox Leon dünyaya geldi. Eylül 2016’da Angelina Jolie boşanma davası açtı. Şu aralar ise Brad eski esi Jennifer Aniston ile anılıyor.

Bazı filmleri;

1)CUTTING CLASS/OKULDAKİ CİNAYET

Brad Pitt’in ilk ciddi beyaz perde deneyimi Rospo Pallenberg yönettiği Cutting Glass filmi ile oldu. Pitt, film çekilirken henüz 26 yaşındaydı. Filmin konusu ise şöyle Paula Carson lise öğrencisidir ve genç kızın eğilimleri iki sınıf arkadaşı tarafından araştırılır. Dwight(Brad Pitt) kötü çocuktur, Brian ise babasının ölümünden dolayı akıl hastanesinde yatıp salınan rahatsız bir çocuktur. Brian serbest bırakıldıktan kısa süre sonra cinayetler artmaya başlar. Brad ne zaman bu filmle anılsa utanç duyduğunu söylüyor. Başarılı sayılmasa da onun konuşulmasını sağlayan bu filmdi.

2)SE7EN/YEDİ

1995 yapımı olan film, David Fincher tarafından yönetildi ve David Fincher başrollere Brad Pitt, Morgan Freeman ve Gwyneth Paltrow ‘u koydu. Brad, dedektif David Mill rolüyle oldukça başarılı bir oyunculuk sergiledi.

Filmin konusu; Hristiyanlığın 7 ölümcül günahını (kibir, açgözlülük, şehvet düşkünlüğü, kıskançlık, oburluk, öfke, tembellik) işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katili ve onun peşindeki iki polis dedektifinin çabalarını anlatıyor.

3)MONEYBALL/KAZANMA SANATI

Kısıtlı bir bütçe ile yoktan var edilen bir takımın hikayesinin anlatıldığı bu filmde Brad, Billy Beane karakterinin başarıyla üstesinden gelebildi. Altın Küre, BAFTA ve Akademi dahil daha birçok En İyi Erkek Oyuncu dalında adaylık ve yine aynı dalda ödüller kazandı.

4)FIGHT CLUB/DÖVÜŞ KULUBÜ

1999 yılında David Fincher tarafından yönetilen kara mizah filmi Dövüş Kulübü sayesinde Brad ün kazandı. Canlandırdığı Tyler Durden rolü başarılı aktörün kendi sinema tarihindeki en iyi karakteri oldu.

5)THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON/BENJAMIN BUTTON’UN TUHAF HİKAYESİ

Seksenli yaşlarında doğup geriye doğru yaşlanan adamın hikayesinin anlatıldığı 2008 yapımı filmde baştan sona Benjamin Button’u canlandıran Brad Pitt oldukça başarılı bir oyunculuk sergiledi. Bu film sayesinde En İyi Erkek Oyuncu dalında 9 adaylık kazandı.

6)MR&MRS SMITH/BAY VE BAYAN SMITH

Brad Pitt ve Angelina Jolie’nin başrollerini paylaştığı filmde birbirlerinden bile haberleri olmayan tetikçi çiftin yolları bir görev sayesinde kesişiyor. Görevleri ise birbirlerini öldürmek. Brad ve Angelina bu filmde tanışmışlardı.

7)FURY/HİDDET

Fury, 1945 yılının Nisan ayında, İkinci Dünya Savaşı’nın son günlerinde geçiyor ve Komutan Wardaddy, topçu Boyd Swan, yükleyici Grady Travis, şoför Trini Garcia ve yardımcı şoför Norman’dan oluşan müfrezenin, 300 düşman askeriyle karşılaştığı ve tüm imkansızlıklarla savaşmak zorunda kaldığı 24 saati konu alıyor.

KAYNAKÇA: 1 2 3

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here