Birkaç sene önce Gigi‘nin küçük kız kardeşliğinden, modelliğe terfi ederek büyük bir gelişme yaşamıştı Bella Hadid. O günden beri durmak bilmeden modaya ve güzellik sektörüne yeni soluklar katmaya devam ediyor. Hatta Dior Make-up’ın yüzü oldu kendileri!

 

Bu haftanın moda ikonu seçtiğim Bella’nın neden bir moda ikonu olduğunu anlatmak istiyorum.

Sokak Stili

Bella günümüz modasını sokağa harmanlayabilen en iyi isimlerden biri. Gördüğümüz akımların çoğunu resmileştirmiş bir isim. Hem çok rahat giyinip, hem de çok şık gözükebilen -ve bunu alakasız parçaları kombinleyip yapabiliyor- sayılı isimlerden. Maalesef ki piyasada klonları çok olduğundan, Bella’nın moda sektörüne olan öz katkısını tam olarak göremiyoruz.

Podyum

Bella giydiği her şeyi podyumda en iyi şekilde sergiliyor. Mankenlik kariyeri çok geçmişe dayanmasa da işini kendinden katça tecrübeli mankenlerden daha profesyonel yaptığını söyleyebilirim. Adeta kıyafetin enerjisini çözümlüyor ve yürüyüşünü bu şekilde hazırlıyor gibi.

Bunların yanında bir de Bella’nın moda konusunda kendini geliştirmesi var. Yıllar içinde gözle görülebilir bir stil farkına uğruyor.

9 Kasım 2010

Bella 14 yaşındayken annesi ve üvey babasıyla bir hayır etkinliğine katılmış. 14 yaş saçmalığı Bella’ya vurmamış olacak ki 2010’a göre gayet şık gözüküyor.

24 Mart 2014

Kids Choice Awards‘a katılan Bella yılan deseni kullanmayı tercih etmiş. Tabii o zamanlar bilmiyor 2018-2019 sezonunun bunlarla geçeceğini. Harika bir tahmin!

12 Şubat 2015

Henüz stiline asilik oturmamış bir Bella görüyoruz.

23 Mayıs 2016 

Günümüzdeki Bella’ya evrimleşmeye 2016’da başlıyor sanırım. Stilinin oturduğu seneler ki Bella’nın da kariyerinin yeni yeni parlamaya başladığı zamanlar.

2017

Ve Bella Hadid bir moda ikonuna dönüşür… Bella’nın modada top’larını yaşadığını sene bence 2017 senesi. Seçtiği parçalar ve stiliyle aynı anda asi, seksi, tatlı ve şık gözükme yeteneğini de bu yıl kazanıyor sanırım.

2018

Bella’nın Bella olduğu sene. Karşımızda durdurulamaz bir Bella Hadid vardı ve açıkçası kimse durdurmak da istemedi. Tam potansiyeline 2018 senesinde ulaştığını düşünüyorum.

2019

Tarz ve stil olarak bu seneye yorum yapamam fakat giydikleriyle bu sene de gündeme geldi. Tartışmalı kıyafetleriyle -özellikle ilk fotoğraf- hepimizi konuşturdu. Fakat bir gerçek; O ‘çok konuştuğumuz’ kıyafetleri Bella dışında kimsenin taşıyabileceğini düşünmüyorum.

Bonus…

Blazer Kraliçesi

Blazer ceket trendine öncülük ettiğini söylememe gerek yok sanırım. Bella denince Blazer ceket, Blazer ceket denince de Bella deniyor artık. Haftanın moda ikonu ve Blazer Kraliçesi olarak uğurluyorum seni Bella.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here