HOMESHAKE, Mac DeMarco’nun canlı performans grubunun eski gitaristi Peter Sagar’ın solo çalışmalarını yaptığı çalışmadır.

Mark Goetz, Greg Napier ve Brad Loughead’in yardımıyla bu proje 2012 yılında başladı. Fixture Records’a bağlı olan Sagar ilk HOMESHAKE albümü olan “The Homeshake Tape”i 2013’de piyasaya sürdü. İlginç bir şekilde kaseti çıkan albüm 9 şarkıdan oluşmakta.

Aynı sene “The Homeshake Tape”in hemen ardından 9 dakikalık “Dynamic Meditation” şarkısını çıkardılar.

Peter Sagar bu çalışmaları, 2014’te çıkardığı “In The Shower” albümüyle devam ettirdi. Sagar, bu albüme odaklanmak için Mac DeMarco’nun canlı performans grubundan ayrıldı. Daha sakin bir sese ait olan albüm basit sözlerle dolu. Daha çok enstrümantal odaklı bir albüm olduğu söylenebilir.

Sonrasında HOMESHAKE, 2015’te “Midnight Snack” albümünü piyasaya sürdü. İlk albüme göre biraz daha fazla elektronik seslere sahip olan albüm yine kendi çapında küçük bir başarıya ulaştı.

2017’de “Fresh Air” albümünü çıkaran Sagar, Midnight Snack’te trendini devam ettirdi. R&B ve sytnh-pop karışımı seslere sahip olan albüm, Pitchfork’dan 10 üzerinden 7.3 puan alan Midnight Snack’den pek farklı değildi.

Sizin için birkaç HOMESHAKE şarkısı seçtik, buyrun:

  1. Give It To Me
  2. So She
  3. Haters
  4. Khmlwugh
  5. Midnight Snack
  6. Faded
  7. Cash Is Money
  8. Every Single Thing

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here