Her birimiz gözümüzü günün ilk ışıklarına açtığımız andan itibaren yeni bir güne, yeni bir dünyaya uyanıyoruz. Belki o sabahta önceki gecenin yorgunluğu vardı, belki de önceki gece sıcacık duş alıp en sevdiğimiz şarkıyla uyuyakalmıştık. Hangi ruh haliyle uyandığımız fark etmeksizin öğlene doğru farklı duygu düşüncelere dalıyor, geceye doğru ise bambaşka duyguların esiri oluyoruz. Gelin hep beraber günü beşe bölelim ve içsel karmaşamızı şarkılara dökelim.

1. Günaydın: First Aid Kit – My Silver Lining

Günaydın, önceki geceyi atlattınız ve artık yeni umutlar var yeni günün içinde. Belki karlı, karanlık ve soğuk bir kış gününe uyandınız belki de kuş sesleriyle güneş ışıklarının dans ettiği güzel bir yaz sabahına… Kalkın, pencerenizi açın ve temiz bir hava alın. Güne başlamak için kahve ya sıcacık bir çay sizi kendinize getirebilir. Belki içeceğinizi yudumlarken de kulaklıklarınızı takıp First Aid Kit’in ruhunuzu dindirecek, sizi yeni maceralara hazırlayacak zarif şarkısı My Silver Lining’i dinlemeyi tercih edersiniz.

 

 

2. Mola: Aerosmith – Dream On

Son derece verimli bir sabahtan sonra kendinize kısa bir öğle arası verin. Bu sefer de öğle yemeğimizi yerken kulaklıklarımızı takıyoruz, kalabalığa karışmak yerine kendimizi ve müziğimizi dinliyoruz. Tamam, eğer kendimizi çok daha iyi hissetirecekse biraz hayale yer verebiliriz bu sefer. Aerosmith’in bu dünyaya en güzel armağanlarından biri olan Dream On’u dinlerken bulunduğunuz karmaşanın içinde bile dünyayı birkaç saniye için durdurabileceğinize garanti veriyoruz.

 

 

3. Gün ışığı için son saatler: Empire Of The Sun – We Are The People

Her ne yapıyorsanız, bu saate kadar kendinizi meşgul olduğunuz işe odakladığınız için teşekkür ederiz. Bunu yaparken yukarıdaki harika şarkılardan yararlandığınız için de. Şimdi ise güneş ışıklarına yavaş yavaş veda ediyoruz. Hava ılık ılık esmeye başladı. Umarım şu anda sıcacık güneşin altında, kulağınıza uğuldayan ılık rüzgarın altında gözlerinizi kapatmış kalp atışlarınızı dinliyorsunuz. Eğer bunu yapamıyorsanız da üzülmeyin. Uğraşmakta olduğunuz şeyi 4 dakika 27 saniye için bırakın ve gözlerinizi kapatıp kulaklığınıza sarılın. Çünkü Empire Of The Sun’ın tüylerinizi diken diken edecek bir şarkısı var.

 

 

4. Geceye başlangıç: The Veils – Lavinia

Biraz melankoliye yer verme zamanı geldi. Bizce bu şarkıya, yağan karın ardında yanan bir şömine, birkaç bardak da sıcak çikolata güzel eşlik eder. Tam tersine güzel bir yaz akşamındaysanız da umarım balkonunuzda oturmuş akşam yemeği yerken gün batımını izliyorsunuz. Sevdiğiniz birkaç insan da size eşlik ediyorsa birkaç dakika aranızda güzel bir sessizliğe yaratıp düşüncelerinizi bu şarkıya bırakabilirsiniz.

 

 

5. Kapanış : Sia – Midnight Decisions

Pişmanlıkların, vazgeçişlerin ve keşkelerin saati, gece yarısı. Sanırım hiçbirimiz gecenin güzel bir hüzne sahip olduğunu inkar edemeyiz. Bu saatlerde gelen hiçbir düşünceyi kafamızdan atmanın mümkün olmadığını da. O zaman belki de Sia’nın güzel ve bir o kadar da hüzünlü sesi bu saatler için en güzel tercihtir. This Is Acting albümündeki Midnight Decisions ise sizi dakikalarca düşüncelere sürükler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here