Dizi izlemeyen insanın bile unutamadığı diziler vardır. Kimisi çocukluğunu hatırlatır kimisi de eski samimiyeti. Eski Türk dizilerinin yerinin ayrı olduğunu kabul etmeyen yoktur. Apartman ziline basıp kaçtığımız, akşam ezanından önce evde olduğumuz dönemlerin en değerli zaman kaybıdır.

Dizilerin kaliteli olduğu, oyuncuların hakkını verdiği akşam haberlerinin bitmesini dört gözle beklediğimiz zamanlar. 90’lar ve 2000’lerin başı hep farklı olmuştur. Televizyon kanallarının artması yeni diziler, yeni konular derken birbirinden bağımsız ve yaratıcı diziler seyirciyi daha da ekrana kilitlemiştir.

Unutulmaz dizilerin bir de jenerikleri vardır, izlemeyenlerin bile ezbere bildiği. Müzik derslerimize konu olmuş jenerikler…

Eski dizilerden bahsetmişken bize çocukluğumuzun güzel anılarını hatırlatan, bir odada toplanıp izlediğimiz diziler ve unutamadığımız jeneriklerini sizler için derledik.

SIDIKA

İstanbul’un kenar mahallelerinden birinde yaşayan söylenen her söze absürt ama bir o kadar da zeki cevaplar veren Sıdıka ve ailesinin maceralarını anlatan Show Tv’de gördüğümüz unutulmaz dizilerden.

RUHSAR

1998 – 2001 yılları arasında Kanal D’de yayınlanmış
“Ruhuna sağlık, Ruhsarcığım ölmemiş”  sözlerini hafızlara kazıyan fantastik tarzda bir aile dizisi.

ÇILGIN BEDİŞ

Karikatürist Özden Öğrük’ün 1976’dan itibaren Gırgır Dergisinde çizmiş olduğu Çılgın Bediş ve çevresinde gelişen olayları anlatan jeneriği kadar eğlenceli 1996 yapımı bir gençlik dizisi.

AVRUPA YAKASI

Sinan Çetin’in yapımcılığını ve Gülse Birsel’in senaryosunu üstlendiği “Anadolu’dan kop gel, düz git, Ankara’yı geç, sağ dön, Bursa’nın biraz yukarısı, Altunizade’den sonra köprünün hemen aşağısı, Avrupa Yakası” sözlerini ezberleten 11 Şubat 2004 tarihinden itibaren “atv” ekranlarında izlemekten keyif aldığımız dizilerden.

YILAN HİKAYESİ

Müzik derslerinde jeneriğini flüt ile çaldığımız, yalnızca iş arkadaşlarının Memoli diyebildiği, Memoli ve Zeyno’nun aşkını anlatan unutulmaz dizilerden.

EKMEK TEKNESİ

2002 yılında tanıştığımız; anlatılan hikayeler, aile kavramı ve “Lan Jale” repliği ile hatırladığımız, samimiyeti barındıran bir aile dizisi.

HAYAT BİLGİSİ

Hoca Camide! Afet hoca ve öğrencileri arasında geçen, aile, arkadaşlık kavramlarını yüzde tebessüm bırakarak seyirciye anlatan, Gani Müjde’nin yazdığı, yönetmenliğini Tarkan Karlıdağ’ın yaptığı aile ve gençlik dizisi.

AŞKIM AŞKIM

2001 yılında hayatımıza girmiş Mehmet Ali Erbil ve Emel Sayın’ı kadrosunda bulunduran komedi dizisi.

EN SON BABALAR DUYAR

Türk aile yaşantısını işlemiş, kendimizden bir parça bulduğumuz karakterler ile seyircinin beğenisini kazanmış özlenen Türk dizilerinden.

7 NUMARA

Pazartesiyi iple çekmemizi sağlayan, bünyesinde barındığı karakterler ile evimizden, ailemizden bir parça gibi olan Trt’de 2000 yılında yayınlanmaya başlayan komedi türündeki özlenen dizilerden.

ÇİÇEK TAKSİ

1995 ile 2003 arasında yayınlanmış, kahramanlıkları ile gönlümüze taht kurmayı başarmış karakterleri ile iyiliği seyirciye aktaran samimi dizlerden.

BASKÜL AİLESİ

Gururluyuz ve de mutluyuz çünkü biz biraz kiloluyuz. Kadın olmak çok zor zanaat Allah’a şükür etli butluyuz!

KAYGISIZLAR

Kaygısızlar geliyor kaçamazsın nafile… Kalabalık bir ailenin saf ve asalak durumlarını anlatan izlerken yüzde tebessüm bıraktırmayı başaran kaliteli dizilerden.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here