Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
5

İnsanın kendini arayış çabası her zaman kolay olmaz. Kimi zaman çevre değişir kimi zaman ülke. İnsanlardan sıkılanların ise yaptığı tek bir şey vardır, o da kendini doğaya emanet etmek. İnsanın özünün saklı olduğu doğada yalnız kalmak elbette en büyük meditasyonlardan biridir.

Wild, 2014 yapımı drama/biyografi filmi. Cheryl Strayed’in kitabından uyarlanan film, kendini bulmaya çalışan bir kadının doğadan yardım alışını işliyor. Jean-Marc Vallée yönetmenliğinde çekilen filmde Reese Witherspoon‘u Cheryl rolünde görüyoruz. 

26 yaşında her şeyini kaybettiğini düşünen Chreyl Strayed’in gerçek yaşam öyküsüne dayanan film, hayatında başına gelen olumsuzluklardan sonra bütün teknolojiyi, imkânları geride bırakan güçlü bir kadını sergiliyor.

“Kalbinde bir boşluk olan kadın, o bendim. 26 yaşına daha yeni girmiştim.” Cheryl’in hayatının özeti parçalanmış bir aile, biten bir evlilik ve dibe vurmuşluğun acısıydı… İçindeki bu koca boşlukla yaşamak istemediğini anlayıp içgüdüsel bir karar verdi: Kaliforniya’nın çöllerinden Sierra Nevada’nın dondurucu tepelerine, Oregon’un ormanlarından Washington State’in Tanrılar Köprüsü’ne 1800 kilometreden fazlasını yürüyecekti. Ama yürüyüş konusunda hiçbir deneyimi yoktu ve daha önce bir geceyi bile açık havada geçirmemişti. Yine de kaldıramayacağı kadar ağır bir sırt çantasıyla yola çıktı. 

Çıngıraklı yılanların, ayıların, dağ aslanlarının vahşi doğasında çıktığı, hayatını tümüyle değiştirecek bu yolculukta öyle ya da böyle kendisiyle yüzleşti. Yavaşça, bir zamanlar olduğu kişiyi tekrar buldu, güçlendi ve sonunda kendini iyileştirdi.

Oscar gibi birçok dalda ödül almış film zamanınızı değerlendirmek için harika bir öneri.

İyi seyirler…

Kaynak: 1

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
5

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here