Yıldızı Sherlock dizisiyle parlayan ve aynı zamanda Oscar ödüllü olan oyuncu Benedict Cumberbatch, çekimleri Ağustos ayında başlayan Patrick Melrose dizisinde Patrick Melrose isimli karakteri canlandırıyor. Edward St. Aubyn’in Patrick Melrose adlı roman serisinden uyarlanacak diziyi İngiltere’nin son dönemlerde ki en iyi senaryo yazarlarından biri olan David Nicholls’ın kaleme alacak. Aşağıda bulunan görsel ise diziden yayınlanmış olan ilk fotoğraf!

Patrick Melrose karakteri, kötü bir aile tarafından yetiştirilen, yaşadığı çocukluk travmalarını atlatmaya çalışan komik, çapkın ve playboy olarak nitelendirebileceğimiz bir aristokrat. Benedict Cumberbatch bir röportajında ise “Kendimi bu karaktere çok yakın hissediyorum” şeklinde bir açıklama yapmıştı. Her ne kadar Cumberbatch’in hayranlarının bir kısmı onu tekrar bir dizide görecekleri için heyecanlı olsalar da yaptığı başka bir açıklamada Benedict Cumberbatch çocuklarına daha fazla zaman ayırabilmek adına Sherlock dizisinin çekimlerine ara verdiğini söylemişti. Patrick Melrose 5 bölümlük bir mini dizi olarak ekranlara gelecek olsa da Cumberbatch dizinin çekimleri için Fransa, New York ve İngiltere’de bulunmak durumunda kalıyor. Bu durumdan dolayı Cumberbatch’in bazı hayranları Sherlock’a zaman ayırmak yerine yeni bir diziyle kamera karşısına geçiyor olmasına sinirlendirmiş durumda.

Her ne kadar Cumberbatch’in yeni bir diziyle değil Sherlock’la ekranlara dönmesi bizim de tercihimiz olsa da oyunculuğunu çok beğendiğimiz için yeni dizisi Patrick Melrose’u da sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here