Bella Hadid; gözlerinin, burnunun ve dudaklarının yüzündeki yerleşimi sayesinde bilimsel olarak dünyanın en güzel kadını.

23 yaşındaki süper modelin Fi sayısından yola çıkılarak hesaplanan ve güzellik algımızı belirlediğine inanılan, Rönesans Dönemi’nde Leonardo da Vinci gibi sanatçılar ve mimarlar tarafından da şaheserlerini yaratırken bu sayıdan yararlandığı biliniyor.

Antik Yunanlılar, Fi sayısına (1.618) yakın oranda olan yüz hatlarının, insanlar tarafından estetik olarak daha çekici algılandığına inanıyordu.

%94,34’lük oranla başı çeken Bella Hadid’i; Beyoncé, Amber Heard, Ariana Grande, Kate Moss ve Cara Delevingne gibi isimler takip ediyor.

Harley Street cerrahı Dr. Julian De Silva, listedeki ünlü kadınların kaş, göz, burun, dudak, çene hattı ve kulaklarını temel alarak dijital ortamda haritalandırma ile oranları belirlediğini açıkladı. Bella Hadid, tüm oranlar göz önüne alındığında en yüksek değerlendirmeye sahip oldu. %99,7 orana sahip çenesiyle mükemmel orana yalnızca %0,3 uzaklıkta. Bununla birlikte, Bella Hadid’in birkaç yıl önceki fotoğraflarına bakıldığında, yüzünde bazı uygulamalar olduğu da gündemde.

Daha önce de estetik burun ameliyatı yaptırdığı ile ilgili söylentilerle gündeme gelen yıldız, InStyle’a yaptığı açıklamada bıçak altına yatmaktan ve yüzüne dolgu yaptırmaktan korktuğunu söylemişti.

Kaynak: 1, 2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here