Ragnar’ın ölümü, Lagertha’nın Aslaug’u öldürmesi, Ivar’ın kardeşini katletmesi derken; son sezon oldukça kanlı ve entrikalı geçmişti. King Ragnar’ın Valhalla’ya uçması, hepimizin gönlünde derin bir yara açtı. Önceki bölümlerde tabuta girip yine de dirilen Ragnar, bu kez bizlere gerçekten veda etti. Ragnar’ın ölümü hepimizin gönlünde derin bir yara açsa da, Bjorn az buz da olsa yaralarımızı sarmıştı. Ancak başka bir sorun vardı: Krallığın dağılma tehlikesi.

Vikings 5.sezon bomba gibi geliyor!

Bugüne dek iki adet 5.sezon fragmanı yayınlandı. Kardeş katlinin vacip olduğuna 4.sezonda şahit olduğumuz Kattegat’ta kan gövdeyi götüreceğe benziyor. Fragman, bir iç savaşın doğduğunu bizlere alalen gösteriyor. Ivar, annesinin intikamını Lagertha’dan almaya ant içmiş görünüyor.

Ubbe ile Lagertha’nın kadeh tokuşturduğu sahneler de bir ittifakın göstergesi olabilir mi acaba?

Hepimizin nefesini tutup izlediği fragmanın yanı sıra, yeni sezonda Vikinglerin bir de Müslümanlarla bir arada görüleceği sahneler olduğu söyleniyor. Bu sezon Vikings’in hayran kitlesini acaba daha neler neler bekliyor?

Kin ve öfkenin hakim olduğu 5. sezon oldukça kanlı ve aksiyonlu geçeceğe benziyor. 29 Kasım 2017’de ilk bölümünün yayınlanacağı Vikings’in 5.sezonunu hepimiz sabırsızlıkla bekliyoruz!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here