Battlefield serisinin son oyunu olan Battlefield V geçen ay çıkışını gerçekleştirmişti. Dün Battlefield hesabından atılan twitte ilk DLC’nin bugün geleceği duyurulmuştu. Ancak o twitten tam 7 saat sonra DLC’nin erteleneceği duyuruldu. Atılan twit ise şu şekilde;

Battlefield ekibinin Bölüm 1: Overture güncellemesinde bazı hatalar bulduğunu ve bu hataların çözülmeye çalışıldığı söylendi. Ancak uzun bir erteleme olmayacağını söyleyen ekip bugün ya da yarın yeni güncellemeler paylaşacaktır.

Overture DLC’si neler içeriyor?

Bölüm 1: Overture ile oyuna Panzerstorm adında yeni bir multiplayer harita eklenecek. İsminden de anlaşılacağı gibi tank odaklı bir harita olacak olan Panzerstorm’da büyük tank savaşları görebileceğiz. Dahası, Overture güncellemesi size silahların ve araçların temellerini öğreten alıştırma modu olan Uygulama Aralığı adlı yeni bir eğitim modu sunuyor. Buna ek olarak güncelleme oyunculara yeni bir ödül sistemi getiriyor. Güncellemeyle birlikte yeni zorluk dereceleri gelecek. Bunları tamamlamanız durumunda kıyafetler ve silah derileri gibi ödüller kazanacaksınız. Güncelleme ayrıca tanklar ve diğer araçlar için kozmetik kişiselleştirme seçeneklerini de ekleyecek.

Bu DLC ise tüm Battlefield V oyuncularına ücretsiz olacak. DLC videosuna ise aşağıdan ulaşabilirsiniz

Ayrıca Battle Royale modu olacak olan Firestorm’un Mart ayında tanıtımının yapılması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here