Valve popüler e-spor oyunu CS: GO için Danger Zone modunu duyurdu!

“CS: GO’nun taktiksel oynanışı üzerine kurulmuş olan olan bu hızlı ve dinamik Battle Royale modu, hayatta kalabilmek için oyuncuların zekaları, yetenekleri ve kaynaklarını idare kullanmalarını gerektirecek.” şeklinde açıklama yapan Valve ayrıca CS:GO’nun artık Free-to-play modeline dönüşüp herkes için ücretsiz olacağını duyurdu. Oyuncular “Prime” ve “Prime olmayan” şeklinde 2 farklı kitleye bölünecek ve Prime oyuncular, diğer Prime statüsündeki oyuncular ile eşleşip Prime oyuncular için özel itemlar ve weapon droplara sahip olabilecek. Şu anda Steam üzerinde 77 Türk Lirasından satılan Prime satüsüne oyunu daha önceden satın almış olan oyuncular otomatik olarak sahip olacak.

Danger Zone modu tek olarak oynandığında 16, çift veya üçerli takımlar ile oynandığında ise toplamda 18 oyuncuyu barındıracak. Valve, CS:GO’da alışık olduğumuz silah davranışları ve hasar mekaniklerinin bu modda da aynı olacağını söyleyip, maçların kısa ve 10’ar dakikalık sürelerde olacağını da ekledi.

Fakat ana oyunu birçok sistemlerinde de değişiklik yapılacak,

  • Her oyuncu, diğer oyuncuları takip edebilme amaçlı kullanılabilecek bir tablet cihaza sahip olacak ve bu tableti geliştirme imkanı olacak.
  • Alevli balta gibi daha birçok yakın dövüş silahı eklenecek.
  • Ana oyundaki tüm skinleriniz Danger Zone modunda da kullanılabilir olacak.
  • Maçların başlamasından önce her oyuncu iniş yapacakları zemini herkese açık bir şekilde bildirecek.
  • Harita altıgensel bölgelere ayrılmış olacak ve bu bölgeler rastgele şekilde bombardımana tutulabilir.
  • Cephane bulmak zorlu olacak.
  • Şu anda sadece Blacksite adına 1 adet harita var, Battle Royale standartlarına göre küçük kalsa da CS: GO haritalarına kıyasla oldukça büyük olacak.

CS:GO’nun yeni Danger Zone moduna ait bir oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here