Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Havaların tam anlamıyla buz gibi olması yüzünden sıcacık battaniye altına geçip gün boyunca oradan kalkmama ve dizi izleme isteğimiz yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Tabi malum okul, iş derken pek çoğumuz için bu her zaman mümkün olmuyor ama biliyoruz ki siz de fırsatını bulduğunuz an bizim gibi bunu yapıyorsunuz. İşte böyle zamanlarınızda ihtiyacınıza yarayacak ve gün boyu izleme isteği uyandıracak dizilerin bir listesini hazırladık.

1. Little Women (2017)

Louisa May Alcott’un romanından uyarlanan dizidir. Dizide dört kız kardeş olan Jo, Meg, Beth ve Amy’nin çocukluktan yetişkinliğe geçişi konu ediliyor. Babaları hala savaşta olan bu dört kız kardeş, kendi aralarındaki rekabet, yaşadıkları aşklar ve bir kayıp ile genç birer kadın olma yolunda ilerlerler.

2. The Marvelous Mrs. Maisel (2017– )

The Marvelous Mrs. Maisel 1960’lı yıllarda, New York City’de geçiyor. Şehrin lüks semtlerinden birinde eşi ve iki çocuğuyla birlikte yaşayan Miriam “Midge” Maisel hayatta istediği her şeye sahiptir. Ancak bir gün tesadüf eseri, hiç bilmediği bir yeteneğe sahip olduğunu keşfeder ve Miriam Stand-up gösterisi yapmaya karar verir. Bu gelişme hayatını derinden sarsar.

3. Kiri (2018)

Dizi, Miriam adında bir sosyal hizmet uzmanı tarafından korunan küçük bir kızın kaderi hakkında. Başka bir aile kızı evlat edinmeye hazırdır, ancak işleme başlamadan önce Miriam, kız ve biyolojik dedesi ile bir buluşma ayarlamaya karar verir. Bu buluşmadan sonra kız kaybolur. Sosyal hizmet uzmanı toplumun gözünde suçlu olan kişidir. Ama kimse, çocuğun kaybolmasından sorumlu olanın Miriam olmadığını fark etmez, daha ziyade, ne olduğunu bulmaya çalışan kişi Miriam’dır. Acaba Miriam onu bulabilecek mı?

4. La Mante (2017)

Dizinin hikayesi Jeanne Deber (Bouquet) diğer adıyla The Mantis olarak tanınan eski bir seri katile odaklanıyor. 25 yıldan daha fazla bir süre önce Fransa’yı dehşete düşürmüş bir seri katil olan Jeanne Deber’den, Paris’te kendisini taklit eden bir katilin ortaya çıkmasının ardından polis tarafından bu taklitçinin yakalanması konusunda yardım istenir. Tutuklanmasından bu yana hücre hapsinde olan Deber, polisin bu iş birliği teklifini kabul eder ancak bir şartı vardır. Dedektif olan oğlu Damien Carrot‘ın kendi tarafında çalışması.

5. Philip K. Dick’s Electric Dreams (2017– )

Electric Dreams’in konusu tamamen bilim kurgu hikayelerinden oluşmakta ve her bölüm farklı hikayeler işlenmekte. İlk sezonda yer alan 10 hikayenin adı: The Hood Maker, Impossible Planet, The Commuter, Real Life, Crazy Diamond, Human is, Kill All Others, Autofac, Safe&Sound, Father Thing.

6. The Resident (2018– )

Gerçekten dahi olan bir doktor, ilk günü boyunca, idealist bir genç doktor olan Devon Pravesh’a rehberlik eder. Hastanede olan biten iyi aynı zamanda kötü şeyleri de ona gösterir. Bazı hayatlar kurtarılabilir ya da ölümler olabilir ancak Pravesh’in beklentilerinin yıkılacağı kesindir.

7. The Gifted (2017– )

X-Men filmleri ile aynı örgüye sahip olan Gifted; banliyöde yaşayan bir ailenin, çocuklarının mutant güçleri olduğunu bir anda öğrenince değişen hayatlarını anlatıyor. Mutantların güvensizlik ve korkuyla muhattap olduğu dünyada, mutantların oluşturduğu bir topluluk, mutantların insanlarla beraber yaşaması için uğraş vermektedir. Düşmanca davranan hükümetten kaçmaya çalışan aile, mutantların oluşturduğu yer altı ağına katılır ve hayatta kalabilmek için savaşmaya başlar.

8. Young Sheldon (2017– )

İlk sezonu 1989 yılında geçen dizide 9 yaşındaki Sheldon Cooper’ın ailesinde ve çevresinde yaşanan olaylar anlatılır. Dizi, Teksas’ın doğusunda bulunan hayali Medford kasabasında geçmektedir. Henüz 9 yaşında olduğu halde liseye başlayan Sheldon’ın aşırı derecede yüksek olan zekasının kendisine ve ailesine olan etkileri, dizinin başlıca konusudur. Dizide geçen konular her bölümde Sheldon’ın büyüklüğü tarafından dış ses ile izleyicilere aktarılır.

9. Counterpart (2017– )

Counterpant, çalıştığı şirkette paralel evrene açılan bir kapı olduğunu keşfeden bir adamın hikayesini konu ediyor. Howard Silk, Birleşmiş Milletler’e bağlı Berlin merkezli bir casusluk ajansında çalışmaktadır. Neredeyse 30 yıldır aynı şirkette çalışan Howard, tam olarak ne iş yaptığını bilmemektedir. Alt bir pozisyonda çalışan Howard, şirkette başka bir pozisyona terfi etmek istemektedir. Ancak o terfi beklerken bambaşka gerçeklerle yüzleşir. Howard, şirkette paralel bir boyuta açılan gizli bir kapıyı keşfettiğinde kendisini bilmediği tehlikeli bir dünyanın içerisinde bulur.

10. McMafia (2018– )

Godman ailesi, her ne kadar Rus mafyasının bir parçası olsa da Alex Godman anne ve babasının bağlantılarından arınıp kendi işini yapan bir adamdır. Kız arkadaşı Rebecca ile yeni bir hayat kurmaya çalışan Alex, ne kadar kaçsa da geçmişinden kurtulamaz. İşlenen bir cinayet onu ve ailesini hedef haline getirir. Ne yapacağını şaşıran genç adam sevdiği insanları korumak için yeraltı dünyasının kirli işlerine karışmak zorunda kalır.

 

Kaynak: 1, 2

 

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here