Yataktan çıkmadan önce alarmı yaklaşık 10 kez ertelediğinizi düşünüyorsanız, bir kıyafet bulmak için dolabınızı kazarak deliriyorsanız ve ardından makyaj yapıyorsanız, sabahları bir revizyona ihtiyaç duyabilirsiniz. Sonuçta sabah rutininiz tüm gününüzün nasıl geçeceğini belirler. Sabah rutininiz sizin fiziksel ve zihinsel durumunuzu, gününüzü, performansınızı arttırabilir ve gününüzün daha kusursuz geçmesini sağlayabilir. Hayatta daha başarılı olmak için denenmiş ve gerçek hileleri deneyin. Burada başarılı kadınların sabahları yaptıkları bazı şeyler var!

Hareket ediyorlar

Bu mutlaka bir antrenman ya da koşu olmak zorunda değil. Sadece hafif bir yoga veya yürüyüşe çıkmak bile kanınızın akışını hızlandırmaya ve cildinizi uyandırmaya, stresinizi azaltmaya yardımcı olabilir. Kesinlikle deneyin.

Kahvaltı yaparlar

Kahvaltı, tam anlamıyla güne başlamak için en önemli yakıttır. Midenizi güzel bir kahvaltı ile güne başlatmak, tüm güne bakış açınızı değiştirir. Açıklamalı gün planlayıcısına her sabah sağlıklı bir yemek yemeye zaman ayırmayı yazmayı unutmayın.

Yapılacaklar listesi oluştururlar

Yapılacaklar listelerinin yararlarını iyi bilirler ve bu yüzden bunu aktif olarak kullanırlar. Sadece gününüzü planlamanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda beyninizin stresinizi büyük ölçüde azaltabilecek kadar fazla karmaşa ile dolmasına da izin vermez. Planlama pek çok kadın için çok önemlidir.

Kendilerine moral konuşması veriyorlar

Olumlu düşünmenin gücü! Başarılı kadınlar, sabahları kendilerini nasıl motive edeceklerini bilirler. Güne bir moral konuşması ile başlamak enerjinizi arttıracak ve içsel haritanızı yönlendirmenize yardımcı olacaktır. Bu yüzden aynanın karşısına geçin ve kendinizi güne hazırlayın.

Haberleri okurlar

Gündemi asla kaçırmazlar ve takip edememe korkusuyla da yaşamazlar; önemli konulardan haberdar olmalarını ve en sevdikleri haber sitelerini okumaya zaman ayırmayı severler.

Nemlendirirler

Onlar asla susuz kalmazlar. Sonuçta dehidratasyonun yan etkileri baş ağrıları ve baş dönmesini içerir. Güne sıcak su ve limonla başlarsanız bonus puan alırsınız. Ve böylelikle gününüz fazlasıyla enerjik geçer!

Neşe veren bir şey yapıyorlar

Sabaha sizi mutlu eden bir şey eklemek -kahve içerken bir kitap okumak için zaman ayırıp, hatta televizyondan bir bölüme yetişmek- zamanınızı çok daha eğlenceli hale getirebilir.

En önemli sabah rutini Steve Jobs’dan geliyor: “Son 33 yıldır, her sabah aynada kendime bakarken sordum: ”Eğer bugün hayatımın son günü olsaydı, yine de gün içerisinde yapmakta olacağım şeyi yapar mıydım?” Ve ne zaman cevabım uzun bir süre boyunca “Hayır” olduysa, bir şeyi değiştirmem gerektiğini anlarım.”

Yazardan Not: Hayat senin için her zaman kalbinden geçeni yapmak ve sıkıca hayata bağlanmaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here