2012 yılında kurulan, Barış İçin Müzik Vakfı’nın kurucuları arasında olduğu SistemaEurope oluşumuna üye ülkelerden genç müzisyenlerin katıldığı Sistema Europe Gençlik Orkestra Kampının beşincisi, bu yıl 18–28 Ağustos tarihleri arasında İngiltere’de gerçekleşti. 16 ülkeden 190 müzisyenin katılımıyla düzenlenen etkinliğe Sistema England, Londra ve Birmingham şehirlerinde ev sahipliği yaptı. Barış İçin Müzik Vakfı da kampa 19 müzisyen, 1 eğitmen ve 2 orkestra şefiyle katıldı.

Sistema Europe Gençlik Kampı

Kampın tüm çalışmaları Royal Birmingham Conservatoire’da gerçekleşti. Barış İçin Müzik Vakfı’nın müzik direktörlerinden Félix Briceño kampın müzik direktörlüğünü üstlenirken, Samuel Matus orkestra şefi, üflemeli çalgılar eğitmeni Oswin Carruido da tahta üflemelilerden sorumlu eğitmen olarak etkinliğe destek verdi. 2015 yılından bu yana Barış İçin Müzik Vakfı’nın sanat yönetmenliğini sürdüren Sascha Goetzel de final konserinde orkestrayı yöneten şefler arasında yer aldı. 

Sistema Europe Gençlik Kampı

Sistema Europe kampının bu yılki kapanış konserleri Birmingham Symphony Hall ve Londra, Southbank CentreRoyal Festival Hall’da gerçekleşti. 2014’te İstanbul’da Barış İçin Müzik Vakfı ev sahipliğinde düzenlenen 2. Sistema Europe kampının final konseri, Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde düzenlenmişti.

Barış İçin Müzik Vakfı, 5. Sistema Europe Gençlik Orkestra Kampına Enka Kültür Sanat ve sanatseverlerin desteğiyle katıldı.

Sistema Europe Gençlik Kampı, Fotoğra: Ivan Gonzales

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here