Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Kuvvetle muhtemel hepimiz çocukluk zamanlarımızda belki kendi evimizin belki de bir komşumuzun veya bir akrabamızın evinin balkonundan dışarıya bakmak amacıyla, ayak parmaklarımızın üzerinde yükselip sarkmışızdır ya da sarkan bir çocuğa şahit olmuşuzdur. Yaşadığımız veya yaşandığına şahit olduğumuz bu küçük çaplı heyecan, etrafta şahit olan insanlar tarafından büyük çaplı korku ve kalp çarpıntısına sebep olabiliyor. Bu heyecanı tattıkça, gördükçe ve duydukça farkına vardık ki bu eylem bizi çocukluğumuza götürerek, beynimizde nostaljik esintiler salgılıyor.

Şu anda üzerinde bulunduğumuz dünya da, o kadar şanslıyız ki geçmişten günümüze kadar uzanan global müzik serüveninde birbirinden kıymetli birçok sanatçı kişilik bu serüvene harikulade şarkılarını miras bırakmışlar ve bırakmaya devam ediyorlar. Bu şarkılar bize nostaljik duygular yaşatarak çocukluğumuza götürüp, tıpkı balkondan sarkan birisine şahit olmuşçasına büyük çarpıntı ve heyecanlar yaşatmaya devam ediyor. Bu duygulardan esinlenip hazırladığımız listede 10 muhteşem şarkı sizi bekliyor.

Unutmayın! artık balkondan dışarıyı görebiliyorsunuz ama bu sarkmamanız için geçerli bir sebep değil, şarkılar eşliğinde keyifli sarkmalar diliyoruz!

1. Marilyn Monroe – I Wanna Be Loved by You

Gerçek adı “Norma Jeane Mortensen” olan Amerikalı model, aktrist ve şarkıcı Marilyn Monroe sözleri Herbert Stothart, Harry Ruby ve Bert Kalmar tarafından yazılan ve düzenlenen “I Wanna Be Loved by You” adlı şarkıya 1959 yılında etkileyici yorumunu katarak, müzikseverleri büyülüyor.

“Ba-deedly-deedly-deedly-dum!
Boop-boop-a-doop!”

2. Elvis Presley – Can’t Help Falling in Love

Kendine has sesi ve tarzıyla hepimizin gönlüne tahtını kuran Amerikalı şarkıcı, aktör aynı zamanda Rock’n’Roll’un kralı Elvis Presley‘in 1961 yılında çıkarmış olduğu “Blue Hawaii” adlı albümde yer alan “Can’t Help Falling in Love” adlı eseri dinlendirici havasıyla tam anlamıyla bir aşk şarkısı.

“Would it be a sin?
If I can’t help falling in love with you”

3. Michael Jackson – They Don’t Care About Us

Tam adı “Michael Joseph Jackson” olan “Pop’un Kralı” olarak da bilinen Afrika kökenli Amerikalı şarkıcı ve dansçının 1995 tarihli “HIStory” adlı albümünde yer alan “They Don’t Care About Us” gerek müziği açısından gerekse klibin görselliği açısından hareketli tavrını ruhumuza kolayca işliyor.

“All I wanna say is that
They don’t really care about us”

4. George Michael – Careless Whisper

İçinizdeki romantik hisleri açığa çıkaracak olan bu nostaljik şarkıyı 1984 yılında ünlü İngiliz şarkıcı ve söz yazarı “George Michael” henüz 17 yaşındayken single şeklinde yayınlanmış.

“Now that you’re gone, now that you’re gone
Now that you’re gone, was what I did so wrong, so wrong
That you had to leave me alone?”

5. Scorpions – Still Loving You

“Scorpions” adlı grup tarafından 1984 yılında çıkarılan ve tüylerinizi diken diken edecek olan “Love at First Sting” isimli albümde yer alan bu şarkı her dinlediğinizde geçmişe yolculuğa bir bilet hakkı veriyor.

“Time, it needs time
To win back your love again”

6. Pink Floyd – Wish You Were Here

“Pink Floyd” adlı grup ilk kurulduğu zamanlarda grupta yer alan ve aynı zamanda grubun isim babası olan “Syd Barrett” için yapılmış özel bir parçadır. Aynı isimli albümün içerisinde bulunan “Wish You Were Here” adlı 1975 yılına ait bu parça duygusal anlarınızda size eşlik edecek bir dost gibi.

“We’re just two lost souls
Swimming in a fish bowl

7. Édith Piaf – Padam, Padam

Güçlü ve etkileyici sesiyle karşımıza 1987 tarihli “Padam, Padam” şarkısıyla çıkan Fransız asıllı şarkıcı Édith Piaf, şarkıda geçen hareketli havasıyla içinizdeki dans etme güdülerini açığa çıkarıyor.

“Padam, Padam, Padam”

8. Iggy Pop – Lust for Life

Birçok sinemaseverin çok iyi bildiği kült bir film olan Trainspotting’e de bu şarkısıyla eşlik etmiş olan Amerikalı şarkıcı ve aktör “Iggy Pop” tarafından 1977 yılında yayınlanmış olan “Lust for Life” hiç durmadan koşarak dinleyeceğiniz bir şarkı olacağa benziyor.

“Well, I’m just a modern guy” 

9. Frank Sinatra – My Way

Amerikalı ünlü şarkıcı, oyuncu, yönetmen ve yapımcı “Frank Sinatra” tarafından 1969 tarihli “My Way” adlı caz parça bağırarak söylemek isteyeceğiniz bir parça olacak desek yanılmayız herhalde.

“And more, much more than this, I did it my way”

10. Queen – Bohemian Rhapsody

Farklı duyguların ağır bastığı bu parça İngiliz rock grubu “Queen” tarafından 1975 tarihinde yayınlanmıştır. Grubun solisti olan “Freddie Mercury”, efsane vokaliyle göğe yükselmiş hissine kapılmanıza neden oluyor.

“Goodbye, everybody, I’ve got to go
Gotta leave you all behind and face the truth”

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here