2017’de Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Amar Pelos Dois” şarkısıyla Portekiz’i temsil eden Sabradol Sobral 758 puan alarak birinci olmuştu.

“Kristian Kostov – Beautiful Mess” ile Bulgaristan 615 puanla, “Sunstroke Project – Hey Mama” ile de Moldova 374 puanla onu izlemişti.

Bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması’na Portekiz’in başkenti olan Lizbon ev sahipliği yapacak. Geçen yılın kazananı olduğundan Portekiz ve kurucu ülkeler (İspanyaİtalya, İngiltere, Almanya ve Fransa) direkt olarak finalde yer alacak.

İlk yarı final 8 Mayıs’ta, ikinci yarı final ise 10 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Büyük finalin tarihi ise 12 Mayıs. Kurayla belirlenen yarı final yarışmacı grupları şu şekilde:

Bu güne kadar üç kez birincilik alan İsrail’i “Toy” ile temsil eden Netta Barzilai, alışılmış tarzlardan fersah fersah uzakta oluşuyla adeta odak noktası. Neredeyse tüm bahis sitelerinde zirveye oturmuş durumda ancak hem güçlü rakiplerini hem de yarı finalde gerçekleştirilecek performansları göz önünde bulundurarak tüm dengelerin şaşmasının mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here