Seriyi daha yeni okumaya başladıysanız sizleri önce ilk yazımıza alabilirim; Bağımsız Oyun Önerileri 01 – itch.io

Bu hafta oldukça şirin diyebileceğimiz üç yapım ile huzurlarınızdayım. Çok fazla lafı uzatmadan izninizle oyunlara geçmek istiyorum.

İlgili haberler : 2019’un En Çok Satan OyunlarıRahatlatıcı Bir Oyun Tavsiyesi: Space Merge

3. Sheepdog

Aslında mobil oyun kıvamındaki Sheepdog, elimizden geldiğince kısa sürede koyunları belirli bir bölgeye götürmeye çalıştığımız eğlenceli kısa bir yapım. Seviyeler ilerledikçe artan koyun miktarı ile sınır olmanız kaçınılmaz, demedi demeyin. İkinci yazıdan da hatırlayacağınız üzere, 2019 Epic MegaJam için tasarlanmış bir oyun kendileri.

2. Wildwood Quest

Şirin mi şirin domatesimizi ekip hayatımıza baktığımız Wildwood Quest‘de düşmanlar da yok değil. Harita boyunca düşman avlayabileceğimiz, domates yetiştirip, ağaç kesebileceğimiz bu yapım oldukça eğlenceli diyebiliriz. Özellikle yay kullanırken, okun sınırsız olması çok hoş.

1. Dynast.io

Battle Royale türünde diyebileceğimiz bu 2D gerçek zamanlı çok oyunculu hayatta kalmaya oyunu, BR türüne farklı bir bakış sunuyor diyebiliriz. 100 oyuncunun bir haritada olduğunu, hem kendi aralarında savaştığını hem de haritadaki canavarlara karşı savaştığını düşünün. Bir de etraftaki kaynakları toplayıp kendinize, balta, kılıç, çiftlik yani bir üs inşa edip, muhafızlar kiralayabildiğinizi, araba, motor sürüp, inek beslediğinizi düşünün. Hepsi bir arada zor mu oldu? Dynast.io bunu bir yerde toplayabilmiş. Bu oldukça zaman alan ve eğlenceli yapımı denemek ise bedava ve sadece 50 MB.

  • Sheepdog : Oyun Süresi:2, Eğlence:3, Oynanabilirlik:3 = 8/15
  • Wildwood Quest : Oyun Süresi:4, Eğlence:4, Oynanabilirlik:4 = 12/15
  • Dynast.io : Oyun Süresi:5, Eğlence:4, Oynanabilirlik:5 = 14/15

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here