Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Luke Davies‘in “Candy: A Novel of Love and Addiction” isimli romanının Neil Armfield tarafından beyaz perdeye aktarıldığı “Candy” aşkın ve bağımlılığın sınırları zorlayan hikayesini konu edinen dramatik bir filmdir. Filme adını veren “Candy” karakterini canlandıran Abbie Cornish ve “Dan” karakteriyle karşımıza çıkan Heath Ledger başrol koltuğunu paylaşmaktadır. Sanata ilgi duyan Candy ve Dan sırasıyla ressam ve şair olarak yaşamlarını sürdürmektedir; ta ki eroine olan bağımlılıklarının aşk dolu hayatlarını ele geçirmesine izin verene kadar. Birbirinin aşkı için atan yüreklerin artık eroin için atmakta olduğunu izlediğimiz Candy filminin duyguları kamçılayan öyküsüne, bir o kadar duygu yüklü şarkılar eşlik etmiştir. Paula Arundell, Paul CharlierJohnette NapolitanoSixto Rodriguez ve Amon Tobin gibi isimlerin şarkılarıyla yer aldığı Candy film müziklerini sizler için derledik, keyifli dinlemeler!

“Bırakabileceğin zaman bırakmak istemezsin, bırakmak istediğin zamansa bırakamazsın.”

Candy filmine eşlik etmiş olan şarkıları birer yapboz parçası varsayarsak Paula Arundell ve Paul Charlier tarafından seslendirilen “Song to the Siren” isimli şarkı için filmin bütünlüğünü sağlayan en önemli parça olduğunu söylemek mümkün.

“Candy ile ilk tanıştığım günler hayatı kana kana içtiğimiz günlerdi. Her şey bollukla dolup taşıyordu. Gökyüzünde kuşlar şarkı söylüyordu. İçimiz şefkatle doluydu.”

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here