Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
11

Yönetmenliğini Drew Goddard‘ın yaptığı, oyuncu kadrosunda Chris Hemsworth, Jeff Bridges, Dakota Johnson, Jon Hamm, Cynthia Erivo gibi isimlerin yer aldığı film, El Royale adlı otelde tesadüf eseri bir araya gelen ve her birinin kendi sırları olan yedi yabancının dakikalar geçtikçe daha da karmaşık bir hal alan hikayesini anlatıyor.

Filmin başında yönetmen karakterleri tanıtırken yavaş ve detaylı bir şekilde ilerliyor. Karakterleri tanımaya başlarken ki düşüncelerimiz, film ilerledikçe aslında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını gösteriyor seyirciye.

Bu akış film boyunca sürüyor ve öyle ki ana karakterlerin film ilerledikçe taşıdıkları maskeler bir bir düşüyor, bütün bu olanların sonradan olmadığı sadece seyirciyi yanıltmak amacıyla gerçekleştiğini görüyoruz. Karakterlerin hikayeleri aslında filmin içinde, filmin hikayesine ayrı bir tempo katmasını sağlıyor.

Yönetmen, filmin hikayesinin akışı esnasında ara sıra geri dönüşler yaparak da karakterlere dair kesitler sunuyor. Bunun dışında da bazı sahnelerde anlaşılamayan olayların nedenini açığa çıkartmış oluyor. Filmin müzik seçimleri, akış tarzı ve  bu tip geri dönüşler bizlere hafif bir Tarantino esintisi sunuyor.

Filmin oyuncu performansları açısından baktığımızda, ana karakterlerin beklentileri karşıladığını söyleyebiliriz. Özellikle Jeff Bridges ve Jon Hamm oldukça etkileyici bir performans sunuyor bizlere. Thor filminden tanıdığımız Chris Hemworth ve Fifty Shades filmiyle yıldızlaşan Dakota Johnson da bizlerden geçer notu aldı diyebiliriz.

Son olarak film hakkında şunu söyleyebiliriz. Film anlattığı hikaye, senaryo ve tempo olarak izleyicinin rahatlıkla beklentisini karşılıyor. Filmin müziklerini de unutmadan geçmeyelim. Film boyunca seçilen her müzik birbirinden güzeldi. Bonus olarak filmden bir parçayı sizlere armağan ediyoruz.

Hey hey uh huh huh huh huh oh
Uh huh huh huh huh huh yeah
It’s twenty five miles from home
Girl, my feet are hurting mighty bad
Now I’ve been walking a three day, two lonely nights
You know that I’m mighty mad
But I got a woman waiting for me
That’s gonna make this trip worthwhile
You see she’s got the kind of lovin’ and a kissing
A make a man go stone wild
So I got to keep on walkin’
I got to walk on, oh ho ho
I, I, I, I’m so tired
But I just can’t lose my stride
Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
11

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here