Drake’in sanatçı kimliği ve rap karakterinin büyük bir kısmını duyarlılık ve duygusallığa eşit derecede dayanan bir aile kavramı etki ediyor. Şimdiye kadarki kariyerinde, kendisi babasının yokluğu ve bu durum ile nasıl başa çıktığını cilalayarak anlatan birçok şarkı yaptı .Fakat babası Dennis Graham, güncel bir röportajda Drake’in bu durumu gerçekten farklı yansıtarak bunu daha çok satış rakamları için bir pazarlama olarak kullandığını iddia ederek kaşları kaldıran bir iddiada bulundu.

Nick Cannon’un Power 106 programına katılan Graham, Drake’in şarkıları sorulduğunda aslında kendisinin her zaman oğlunun hayatında yer almış biri olduğunu söyledi.

“Drake ile bunun hakkında konuştum, hep onunla oldum. Onunla her gün, her gün değilse de günaşırı konuşuyorum.” diye belirten Graham’in iddiası, bazı ünlü Drake şarkılarının içeriğiyle taban tabana çelişki oluşturuyor.

Örneğin 0 to 100/The Catch Up şarkısında Drake babasının onu terk etmesinin nasıl onu daha sert biri yapmaya zorladığını şöyle anlatmıştı:

“I’ve been ready/ Since my dad used to tell me/ He was coming to the house to get me/ He ain’t show up/ Valuable lesson, man, I had to grow up/ That’s why I never ask for help.”

Graham ayrıca bu betimlemesinden hoşlanmadığını ve oğluna bunu doğrudan sorduğunu da söyledi. “Dedim ki “Drake, neden benim hakkımda bu tür şeyler söylüyorsun? Hiç hoş değil.” Graham’a göre Drake’in cevabı, çünkü satışlara yardım ediyor olmuş.

Drake, Instagram hesabından iddialara şöyle yanıt verdi:

 

“Bugün çok üzgün uyandım. Babam, onu dinlemeyi isteyecek herhangi birine her

hangi bir şeyi söyleyebilir. Ailenin bu hale gelmesi üzücü fakat ne yapılabilir ki, birlikte sıkışıp kaldığımız insanlar bunlar… Söylediğim her dize gerçekti ve gerçek bazı insanlar için kabullenmesi zor bir şeydir.”

 

 

Drake’in babası ile ilişkisi müzik magazinin sık sık eline düşmüş, hatta 2018’de Pusha T’nin attığı “The Story of Adidon” dissindeki şu cümlelerle efsaneleşmişti:

I’ll start it at the home front—I’m On One
Dennis Graham stay off the ‘Gram, bitch, I’m on one
You mention wedding ring like it’s a bad thing
Your father walked away at five—hell of a dad thing
Marriage is somethin’ that Sandi never had, Drake
How you a winner but she keep comin’ in last place?

 

Babasının dediklerinin doğru olma ihtimali Drake’in imajını negatif ve dramatik bir şekilde değiştirebilir, fakat büyük ihtimalle hep bir şüphe olarak kalacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here