1. Amber Mark

22 yaşındaki New York çıkışlı güzel şarkıcı Soundcloud’da yayınladığı “S P A C E” şarkısı ile adını duyurdu. Apple’ın, Justin Bieber, Taylor Swift, Ariana Grande gibi ünlü isimlerin yer aldığı, anasayfasında “Hot Tracks” listesinde yerini alan şarkıcı 12 Mayıs 2017’de ilk albümü olan “3.33am”i yayınladı.

2. Charlotte Cardin

24 yaşında olan Kanadalı; pop, elekro ve jazz sanatçısı Charlotte aynı zamanda şarkı sözü yazarlığı da yapmakta. “La Voix” (The Voice) yarışmasında son 4’e kalan sarkıcı Big Boy şarkısı ile çıkışını yapmıştır.

3. Sabrina Claudio

22 yaşındaki Amerikalı şarkıcı Sabrina Soundcloud’a yüklediği birçok şarkıdan sonra “Confidently Lost” parçası ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Youtube ve Twitter’a yüklediği cover videoları ile belli bir hayran kitlesine ulaşmış olan şarkıcı kendine has güzelliği ve sesi ile hızla yükselmeye devam etmektedir.

4. Jorja Smith

Drake’in “Entertainment Weekly”de basılan bir röportajında favori şarkısı olarak belirttiği Blue Lights şarkısını Soundcloud’a yüklediğinde 18 yaşında olan İngiltereli Smith 2017’de Drake’in “More Life” adlı albümünde iki parçada yer almıştır. Mart ayında single’ı “Beautiful Little Fools”u yayınlayan şarkıcı tarzı ile dikkat çekmekte.

5. Lola Blanc

30 yaşındaki Kandice Melonakos sahne adıyla Lola Blanc aynı zamanda oyunculuk, modellik ve şarkı sözü yazarlığı da yapmaktadır. Britney Spears’ın “Ooh La La” şarkısının sözlerinde eşlik etmiş olan Melonakos “American Horror Story: Hotel” gibi ünlü dizilerde de küçük roller almıştır.

6. Ruelle

Margaret Eckford, yani sahne adı ile Ruelle Amerikalı elektronik pop şarkıcısı/söz yazarıdır. Televizyon dizileri ve bir çok filmde kullanılan şarkıları ile ünlenen Ruelle’un “This Is The Hunt” şarkısı Shadowhunters’ın, “Until We Go Down” ise The Shannara Chronicles dizisinin tema müziği seçilmiştir.

7. Mabel

İspanya’da doğan ve İsveç’de büyüyen Mabel McVey, Massive Attack’ın prodüktörü Cameron McVey’in kızıdır. 2015’de çıkardığı “Know Me Better” albümü ile hız kesmeden çıkardığı single’ı “Bedroom” ve “Finders Keepers” ile geniş kitlelere ulaşmıştır. Harry Styles’ın Avrupa turunda sahne açılışını gerçekleştirmiştir.

8. George Maple

Avusturalyalı olan Jess Higgs yavaş R&B ritimlerine yaptığı baştan çıkarıcı vokalleri ile tanınmaya başlandı. 2012 yılında Flume’ın yine adını taşıyan “Flume” albümünde yer aldı. Snakehips, Deetron ve Slime gibi ünlü isimlerle çalışan Higgs 2017’de kendi albümü “Lover”ı yayınladı.

9. Louisa Johnson

2015 yılında katıldığı “The X Factor: UK” yarışmasını birincilik ile tamamlayan 20 yaşındaki yıldız; 2 Chainz, Olly Murs ve Clean Bandit gibi önemli isimlerle çalışmaya başladı.

10. Niia

Amerikalı söz yazarı, şarkıcı ve piyanist olan Niia Bertino 2007’de çıkardığı “Sweetest Girl” single’ı ile Billboard Hot 100’de 12 numaraya kadar yükselmiştir. 2013’de single’ı “Made For You”nun klibi için “American History X” yönetmeni Tony Kaye ile çalışmıştır

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here