Bu hafta sizlere henüz 26 yaşında olmasına rağmen adını sıkça duyduğumuz ve bundan sonra daha da sık duymaya devam edeceğimizden emin olduğumuz bir isimden söz edeceğiz… Flume!

Asıl ismi Harley Edward Streten olan 5 Kasım 1991 Sydney, Avustralya doğumlu başarılı müzisyen; müzik hayatına aktif olarak 2004 yılında henüz 13 yaşında iken başladı. Bu da ona genç yaşına rağmen dehası ile tecrübesini bir araya getirerek giderek daha da iyiye giden bir kariyer inşa etme imkanı sağladı. Bugüne kadar Lorde, Sam Smith, Arcade Fire, Disclosure, Chet Faker gibi başarılı isimle çalışan Flume; 2017 Grammy Ödülleri’nden de “Skin” albümü ile En İyi Dans/Elektronik Albüm Ödülü‘nü alarak eli boş dönmemeyi başardı. Başarılı ismin bunun yanı sıra birçok farklı organizasyondan aldığı ödülleri ve adaylıkları da bulunuyor.

Flume’un hazırladığı birçok remix ve çıkardığı single’ların yanı sıra iki stüdyo albümü bulunuyor. Bunlar sırası ile, Flume (2012) ve Skin (2017).

Şimdi sizleri bu genç yeteneğin dehasının dokunduğu parçalardan oluşan küçük bir liste ile baş başa bırakıyoruz, keyifle dinlemeniz dileği ile!

  1. Never Be Like You feat. Kai
  2. Drop The Game feat. Chet Faker
  3. Some Minds feat. Andrew Wyatt
  4. Say It feat. Tove Lo
  5. Sleepless feat. Jezzabell Doran
  6. Holdin On
  7. Disclosure – You & Me feat. Eliza Doolittle (Flume Remix)
  8. Lorde – Tennis Court (Flume Remix)
  9. Insane feat. Moon Holiday
  10. Take A Chance feat. Little Dragon

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here