Uzun zamandır beklediğimiz ve başrollerinde Gülse Birsel, Cengiz Bozkurt, Sarp Apak, Bartu Küçükçağlayan, Hasibe Eren, Şahin Irmak gibi isimlerin bulunduğu “Jet Sosyete” ile sonunda buluştuk. Bizleri bu kadar heyecanlandırmasının asıl sebebi tabii ki dizinin Gülse Birsel’in kaleminden çıkıyor olması. Oyuncu kadrosunun da hakkını yememek gerek. Bir diğer önemli unsur ise sitcomun kraliçesi Gülse Birsel’in özel bir kalemi olduğuna inancımız.

Jet Sosyete, Gülse Birsel’in Avrupa Yakası’ndan sonraki ilk yapımı değil elbette. “Yalan Dünya”yı es geçmek olmaz fakat Avrupa Yakası’nın gönüllerimizde öyle kıymetli bir yeri var ki Jet Sosyete’yi de yine en başa dönüp Avrupa Yakası ile kıyaslamadık desek yalan olur. İçten içe gözümüz Sütçüoğlu ailesinin sıcaklığını ve Burhan Altıntop, Şahika, Selin gibi karakterleri aradı. Onları o kadar özlemiş olacağız ki Yaşar’da biraz Burhan Altıntop, Tonguç’ta Kubilay, İlayda’da Nurhayat’ı gördük sanki ya da çok özlediğimizden biraz benzettik. Daha önce Gülse Birsel’le çalışan Hasibe Eren ve Bartu Küçükçağlayan’ı ise önceki rollerinden çok ters karakterlerde izliyoruz.

Jet Sosyete’nin konusuna gelecek olursak; Yüksel ailesi Yaşar Usta, karısı Safiye, çılgın kızları Yıldız, baldız Melike ve kayınbiraderi Gündüz ile gecekondu mahallesinde yaşayan orta halli bir ailedir. Yüksel ailesinin küçük dünyası Yaşar Usta’nın beklemediği terfi ile genel müdür pozisyonuna yükselmesi ve jet hızıyla sosyeteye giriş yapmalarıyla birden değişir. Yaşar Usta ve ailesinin genel müdür villasına taşınmasıyla Özpamuklar ve Yüksel ailesi JetSet konaklarında komşu olurlar.

Dizinin ilk bölümüyle birlikte izleyenler ikiye ayrılmış durumda. Ancak bizce Jet Sosyete için sevdim ya da sevmedim kararını vermek için henüz çok erken çünkü ilk bölümde henüz karakter tanıtımları yapıldı. Ortak olan bir sorun varsa o da genel olarak gülme efektleri pek beğenilmemiş. Gelin biz de Jet Sosyete karakterleriyle tanışalım!

Yaşar Yüksel (Çağlar Çorumlu)

Yaşar Yüksel karakterine, uzun zamandır dikkatleri çeken oyuncu Çağlar Çorumlu hayat veriyor. Yaşar Usta orta halli bir aile babası, Özpamuklar’ın şirketinde ise görevi “ulaşım, koordinasyon, atölye denetim”. Yaşar Usta’nın Yaşar Bey olmasıyla o ve ailesi bir anda sosyeteye giriyor ve dünyaları canlanıyor.

Safiye Yüksel (Derya Karadaş)

Sosyeteye girişiyle en çok heyecanlanan karakterlerden birisi de Yaşar’ın karısı Safiye. Safiye sosyeteye çabuk uyum sağlayacak gibi duruyor. Gizem’le olan kankalığı nasıl ilerleyecek çok merak ediyoruz.

Cengiz Özpamuk (Cengiz Bozkurt)

Özpamuk Tekstil’in sahibi, 2 yıl önce eski manken Gizem’le evlenmiştir. Kendisini hanım ağa rolüne kaptırmış annesi Zahide ve karısı Gizem arasında kalıyor sürekli. Çapkın oğlu Ozan (Sarp Apak) ise başına bayağı bela açacak gibi görünüyor.

 Gizem Özpamuk (Gülse Birsel)

“Ben bıraktıktan sonra Türkiye’de modellik bitti.” diyecek kadar mütevazi bir karakter Gizem. Moda ikonu Gizem, Cengiz Özpamuk’la evlendikten sonra mesleği bırakmış eski bir modeldir. Üvey oğlu Ozan’a ise epey düşkün.

 Zahide Özpamuk (Ayşenil Şamlıoğlu)

“Biz tanınmış bir aileyiz. Özpamuklar’ız biz; yüzyıllardır onurumuzla yaşadık.”

Büyük Özpamuk kendisi. İzlediği dizilerden o kadar etkilenmiş ki Özpamuklar’ın soylu bir aile olduğuna kendini inandırmış. Yüksel ailesi ile tanışması pek hoş olmayan Zahide Özpamuk’tan sanıyoruz ki daha çok çekecek.

Ozan Özpamuk (Sarp Apak)

Ozan Özpamuk, tekstil imparatoru Çıkrıkçıoğlu ailesinin prenses kızı İlayda (Deniz Cengiz) ile nişanlı olmasına rağmen hızlı hayatına devam ediyor. Evde yaptığı partiden sonra İlayda ile aralarının bozulmasıyla Çıkrıkçıoğlu ailesiyle iş yapan babası Cengiz, bu duruma bir “dur” diyor. Genel müdürlük görevinin elinden alınmasıyla baba evine geri dönen Ozan’la Yaşar’ın “bana kim bakar” baldızı Melike (Aslı Bekiroğlu) ile yakınlaşacaklar gibi görünüyor.

Dizinin diğer karakterleri ise Yaşar’ın agresif bir delikanlı olan belalı kayınbiraderi Gündüz Şahin (Bartu Küçükçağlayan), Özpamuk tekstilin medya ve halkla ilişkiler sorumlusu ve full time sosyal medya fenomeni Pelin (Hasibe Eren), Yaşar’ın aklı bir karış havada kızı Yıldız (Tuğba Çom), Çıkrıkçıoğlu ailesinin büyük kızı, cemiyet hayatının prensesi İlayda (Deniz Cengiz), Çıkrıkçıoğlu ailesinin bulunduğu süslü dünyadan sıkılmış asi küçük kardeş Alara (Ecem Uzun), Yaşar’ın iş arkadaşı çay ocağının işletmecisi Talip (Şahin Irmak), Özpamuk Tekstil’in dedikodu sevmeyen sadece bilgi paylaşımı yapan tasarımcı Tonguç (Enis Arıkan) ve JetSet AVM’nin ilginç satış temsilcisi Tekin (Emre Taştekin)

 Umarız Jet sosyete uzun soluklu bir yapım olur ve Avrupa Yakası özlemimize bir son verir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here