Avengers: Infinity War vizyona gireli henüz üç gün oldu, ancak film şimdiden birçok rekora imza attı.

Solo filmler ile yıllarca kurulan Marvel evreni, bildiğimiz şeklinin sonuna geliyor. Bu son iki filmden oluşan bir jübile ile gerçekleştirilecek ve daha sonra evren yeniden şekil alacak. Bu jübilenin ilk ayağı olan Avengers: Infinity War ise nihayet izleyici ile buluştu.

Filmin bir gişe rekortmeni olacağı su götürmez bir gerçekti, ancak bu rekorların ne büyüklükte olacağı merak konusuydu. Gişede üç gününü dolduran filmin hasılatı açıklandı ve sayılar dudak uçuklatıcı. Avengers: Infinity War, Çin gibi büyük bir pazarda henüz açılışını gerçekleştirmemesine rağmen tamı tamına 630 milyon dolarlık bir gişe yaptı. Film, Çin’de 11 Mayıs’ta vizyona girecek.

Amerika’da 250 milyon dolarlık bir açılışla en iyi açılış rekorunu kıran film, uluslararası arenada da 380 milyon dolarlık açılışı ile The Fate of the Furious‘tan sonra en büyük ikinci açılışı yaptı. Bu noktada bu açılışı geçebilecek iki film varmış gibi duruyor, biri Star Wars IX, diğeri ise önümüzdeki yıl vizyona girecek yeni Avengers filmi; yani Disney, her koşulda kârlı çıkacak. Filmin son kulvarda gişe rekorları kıran filmler arasında nasıl bir yerde duracağı ise merak uyandırıcı.

Kaynak: Collider

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here