Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
21

Bir film düşünün ki o filmin içinde aynı anda Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Tom Holland, Chris Pratt, Benedict Cumberbatch, Gwyneth Paltrow, Elizabeth Olsen, Sebastian Stan, Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Zoe Saldana ve Vin Diesel olsun. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Marvel yaptı ve oldu. Avengers: Infinity War filmi, Avengers evreni için bir devrin sonu. Ne olursa olsun böyle bir kadroyu tek bir filmde izleyecek olma hayali bile insanı bir devrin sonunun geldiği düşüncesinden uzaklaştırıyor.

Aylar süren bekleyişin ardından Marvel, Avengers: Infinity War filminin fragmanını bizlerle paylaştı. Kesinlikle beklediğimize değdi! Küçük bir uyarı: Bahsedeceğimiz konuları spoiler olarak görmeyin çünkü film hakkındaki yorumlarımız kesin bilgiler değil sadece ufak tahminler. Şimdi gelin hep beraber fragmanı inceleyelim.

Her şey 2008 yılının Mayıs ayında başladı… O zamandan bu zamana kadar neredeyse 10 yıl geçti ve Marvel Sinematik Evreni, Infinity War filmiyle bu 10 yıl içinde ne kadar geliştiğini bizlere kanıtladı. Henüz filmi izlememiş olsak da yalnızca fragmandan bile filmin ne kadar başarılı olduğunu anlamak mümkün.

Tony Stark, Marvel evreninin zengin şımarık çocuğu… Bugüne kadar tam 7 Marvel filminde yer alan Iron Man hiç şüphesiz Marvel Evreni’nin en önemli karakterlerinden bir tanesi. Ne yaşarsa yaşasın daima güçlü kalmayı başarabilen Tony Stark’ı bu filmde oldukça çaresiz ve ümitsiz bir biçimde görüyoruz, ki bu görmek istediğimiz en son şey bile olamaz. Bu konuyla ilgili oldukça fazla teori mevcut. Bu teorilerden bize göre en olası olan ise: Tony’nin Thanos’a karşı kaybetmesi ve bu savaşta birçok Avenger’ın ölmesi üzerine psikolojisinin iyice bozulması ve bunun ardından intihar etmesi. Robert Downey Jr.’ın Marvel ile sözleşmesi yakın bir tarihte bitiyor, bu filmde olmasa bile belki dördüncü Avengers filminde bu ihtimal gerçekleşebilir. Fakat söylediğimiz gibi bu sadece bir teori. Gerçek olup olmadığını filmi izleyene kadar bilemeyeceğiz.

Sevgili Doctor Stephen Strange, keşke Ragnarok’ta Loki’yi bağladıktan sonra hiç çözmeseydiniz. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki kendisi tam bir baş belası ama arada Thor vardı, haklısınız.

Bu arada muhtemelen Bruce, Thor’un halkını dünyaya götürmeye çalışırken Thanos ile karşılaşmasının ardından Thanos’un geldiğini haber vermek için Dünya’ya gelmeye çalışıyor ve direkt olarak Strange’in New York’taki tapınağına düşüyor.

Vision? İnsan görünümünde bir Vision? Wanda ile sonunda sevgili olabilmiş bir Vision? Kesinlikle görmeyi en son beklediğimiz şey Vision’ı insan olarak görmekti. Bu konu ile ilgili kafamızda birçok soru işareti var fakat hem sizin kafanızı hem kendi kafamızı karıştırmamak adına şimdilik bu soruları yok sayacağız.

Peter artık örümcek hislerini kontrol edebiliyor! Fakat keşke bunu biraz daha geç öğrenebilseydi. Fragmanda çok kısa bir an bile olsa Thanos’un Peter’ı tutup adeta bir oyuncakmış gibi yere vurması biraz içimizi acıttı.

Büyük buluşma sonunda gerçekleşti! Thor: Ragnarok filminde Natasha’nın sesini duyarak tekrar Bruce Banner’a dönüşen Hulk’ın Black Widow’la asla kavuşamaması durumu artık canımızı sıkmaya başlamışken bu sahne ilaç gibi geldi. Yine de içimizden bir ses bu ikilinin mutluluğu çok uzun süremeyecek diyor.

Ve savaş başlıyor! Arkada gördüğümüz yıkılmış merdivenler Hulk’ın oraya düştüğünün habercisi. Muhtemelen Bruce aracılığıyla Tony’ye ulaşıyorlar ardından da Thanos ortaya çıkıyor. İlk olarak New York’ta başlayan savaşın bu cephedeki elemanları: Doctor Strange, Wong, Tony Stark, Bruce Banner, Peter Parker ve Thor.

Kahramanlarımız gibi bizim de pek anlam veremediğimiz “geçit” gibi bir şey olan çember muhtemelen Thanos’un Dünya’ya girmesini sağlayacak. Fragmanın devamından anladığımız üzere Thor ve Spider-Man kapatmak için bütün güçlerini kullansalar da başarılı olamıyorlar ve Thanos Dünya’ya geliyor.

Loki sen yine ne yaptın! Ragnarok filminde kendisine karşı sempatimiz tavan yapmış olsa da, Tesseract’ı Thanos’a vererek tekrar gözümüzden düştü. Ancak söz konusu Loki olunca böyle bir şey yapmış olması bizi çok şaşırtmadı.

Thanos: Tek amacı bütün evreni yok etmek olan ölüme aşık bir Titan ya da kısaca bizimkilerin en güçlü düşmanı. Fakat bu noktada söylemeden edemeyeceğiz, filmin görsel efektleri tek kelimeyle harika. Thanos o kadar güzel yapılmış ki neredeyse ona karşı sempati duymaya başlayacağız!

Şu zamana kadar gördüğümüz en iyi Spider-Man kostümü kesinlikle Tony Stark’ın tasarlamış olduğu ve Spider-Man Homecoming filminde çoktan görmüş olduğumuz bu kostüm.

Ragnarok filmi çoğu kişi tarafından fazla “laubali” bulunsa da Marvel Evreni’nin Infinity War’dan önce böyle bir filme gerçekten ihtiyacı vardı. Ragnarok filminde Thor’un biricik yoldaşı olan çekici Mjölnir, sevgili ablası yüzünden paramparça olmuştu. Fakat tıpkı Peter Parker gibi, Thor asıl gücün içinde olduğunu fark etmişti. Fragmanda gördüğümüz üzere bu gücü en iyi şekilde kullanıyor.

Üzgünüm, eski Steve Rogers şu anda telefona gelemiyor. Neden mi? Çünkü o öldü. Şaka bir yana gerçekten Civi War’un ardından böyle bir Captain America ile karşılaşmayı eminiz ki kimse beklemiyordu. Civil War filmiyle birlikte Iron Man ve Captain America arasında kalın ve aşılması zor bir duvar örülmüştü. Fragmanda ikisini hiç yan yana göremiyor olsak da ikisinin yeninden karşılaştıkları zaman neler yaşanacağını çok merak ediyoruz. Bu arada kostüm ve sakalları mükemmel görünüyor olsa da ne demiş atalarımız: Kalkansız bir Captain America, çekiçsiz bir Thor’a benzer. Tamam bunu biz uydurmuş olabiliriz ama hem Thor hem de Steve gözümüze eksik görünüyor.

Marvel Evreni içerisindeki en bahtsız karakterlerden biri de kesinlikle Scarlet Witch. Çizgi romanlarda X-Men Evreni’nden tanıdığımız Magneto’nun kızı olan Wanda, geçtiğimiz Avengers filminde kardeşini kaybetmişti. Bu filmde de sevgilisi Vision ile ilgili büyük sorunların ortaya çıkacağı hatta belki Vision’ın öleceğini bile söyleyebiliriz ama en başından beri belirttiğimiz gibi bunlar yalnızca bizim tahminlerimiz.

Doctor Strange karakteri ve Benedict Cumberbatch‘in oyunculuğu bir araya gelince ortaya çıkardığı şeyi de bir çeşit büyü sayabiliriz. Sizce de öyle değil mi ama?

Bu yumruk acıtmış olmalı gerçekten. Sahneler ilerledikçe Tony’nin gücünün git gide tükendiğini hissedebiliyoruz.

Savaşın Wakanda’ya taşındığı kısma geldik. Wakanda kısmındaki ekip ise şöyle: Captain America, Winter Soldier, Hulk (Bruce Banner değil), War Machine, Black Widow ve solo filmini büyük bir heyecanla beklediğimiz Black Panther!

Winter Soldier karakteri hakkında ne hissetsek bir türlü bilemiyoruz ama ağzıyla kuş tutsa bize yaranamayacak gibi. Yine de onu Wakanda’da orduların başında savaşırken görmek hoşumuza gitmedi desek yalan olur.

Mükemmel savaş sahneleri izleyecek olmak, binlerce kişilik Wakanda ordusu ve aşağıda göreceğiniz ekibin Thanos’un ordularına karşı ilerleyişi bizi gerçekten çok heyecanlandırıyor!

Çoğu kişi tarafından sevilmeseler ve “çocuksu” bulunup Avenger olmaya yakıştırılmasalar bile Galaksinin Koruyucuları zaten Ragnarok’un after credit sahnelerinde gördüğümüz üzere Infinity War filminin başında Thor, uzay boşluğunda süzülürken yanlışlıkla bile olsa onu kurtarıyorlar. Ama filmin ilerleyen sahnelerinde olup olmadıklarına dair pek bir fikrimiz yok. Yine de ergenliğe yeni girmiş olan Groot’u ve Star Lord’u bu savaşın içinde izlemeyi istiyoruz. Bu arada Thor’un gözü için hala üzülüyoruz. Anlaşılan artık onu tek gözlü olarak izleyeceğiz.

Ülkemizde 27 Nisan 2018’de vizyona girecek olan Avengers: Infinity War filminin ilk fragmanına dair yaptığımız incelemeyi noktalamanın zamanı geldi. Büyük bir heyecan içerisinde beklediğimiz filmin, ikinci fragmanı ise muhtemelen Şubat’ta Black Panther filminin vizyona girmesinin ardından izleyebileceğiz. Peki fragmanda bizim gözümüzden kaçan fakat sizin fark ettiğiniz ne gibi detaylar var?

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
21

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here