Avengers: Endgame’in yapımcıları Joe ve Anthony Russo, Martin Scorsese‘in Marvel filmlerinin “sinema olmadığına” dair açıklamalarına cevap verdi. The Hollywood Reporter‘a konuşan kardeşler, süper kahraman filmlerinin sinematik değeri üzerine olan tartışmayla ilgili kendi fikirlerini belirtip ve Marvel Evreni’nin değerinden bahsettiler.

Joe Russo çizgi romanların halk arasında yankı uyandırdığına işaret edip, karşı görüş olarak  “Sonuçta biz sinemayı insanların birlikte paylaştığı, duygusal bir deneyim olarak tanımlıyoruz.” dedi.

Avengers: Endgame’in hasılatına baktığımızda, bunu finansal değil duygusal bir başarı olarak görüyoruz. Tüm dünyadan izleyiciler hikayeye ortak oldu, onu deneyimledi ve filmi izlerken hissettikleri şeyler izleyiciler üzerinde eşi benzeri görülmemiş bir etki bıraktı.

Geçtiğimiz 10 yılda, Marvel Evreni, farklı süper kahramanlarıyla ve şaşırtıcı başarısıyla evrensel bir fenomen haline geldi. Son zamanlarda, Avengers: Endgame 2.80 Milyar Dolarla (yaklaşık 16.000.000.000 Türk Lirası)  tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi unvanını aldı.

Joe “Peki ya günün sonunda ne biliyoruz?” diye devam etti, “Biz yalnızca Cleveland, Ohio’dan iki adamız ve ‘sinema’ bir New York kelimesi. Cleveland’da biz onlara film deriz.

Kardeşinin yorumlarının ardından Anthony Russo, “Diğer bir yönden bakacak olursak, kimse sinemanın sahibi değil.” diye açıkladı. “Biz sinemanın sahibi değiliz, Martin Scorsese sinemanın sahibi değil.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here