Yakın zamanda Avengers: Endgame tanıtımını izledik. Filme dair birkaç konunun cevabı bu tanıtımda cevaplanırken birkaç konu gizemini korumaya devam etti. Bazıları hatta kısa fragmanın yeterli olmadığını bile söyledi. Çünkü son filmde akıllarda kalan ve merak edilen bir çok olay var. Hadi gelin hep birlikte bu konulardan en çok merak edilenlere göz atalım…

Ayrıca yazının sonuna, başlıklardan oluşan bir anket ekledik. Hangi konuyu daha çok merak ettiğinizi sorduğumuz bu anketimize katılmayı ihmal etmeyin.

*BU YAZI SPOILER İÇERİR*

1. Thanos’un Yeni Rolü Ne Olacak?

Thanos‘u Infinity War filminde çokça gördük. Hatta filmin Thanos’un filmi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ama Endgame‘de karakterin rolünün ne olacağı tam olarak belli değil. Tamam, Thanos her şeyi geri almak için gelen Yenilmezler ekibi ile bir şekilde dövüşecek. Ancak önceki filmde evrendeki canlıların yarısını yok etmek gibi bir amacı olan Deli Titan’ın bu sefer nasıl bir amaca hizmet edeceğini bilmiyoruz. Doctor Strange ile konuşan Thanos’un her şey bittikten sonra güneşin batışını güzel bir gezegende izleyeceğini duymuştuk ve fragmanda da bunu yaptığını gördük. Yine de Titan’ın çiftçilikle yetineceğini düşünmüyoruz.

2. Kalanlar Nerede?

Endgame filminin tanıtımında Captain America‘yı, Black Widow‘u, Iron Man‘i hatta kaybolan Hawkeye‘yi Ronin olarak bile gördük. Ama diğerleri nerede? Mesela War Machine… Kendisi Tony’yi arıyor olabilir mi? Ya da Rocket. Hala gizemini koruyan konulardan biri.

3. Wakanda’ya Ne Oldu?

Tartışmasız, Dünya’da Thanos’tan en çok etkilenen ülke Wakanda oldu. Filmin sonunda yeni kralları T’Challa‘yı kaybettiler. Shuri ise tanıtımda kayıplar arasında gösterildi. Buna göre Wakanda’nın yeni kralı kim? Daha önemlisi yeni filmde Wakanda nasıl bir rol oynayacak?

4. Hawkeye Neden Bu Kadar Karanlık?

Hawkeye’yi sinirli bir halde Ronin kostümünde gördük. Onu karanlık tarafa ne itmiş olabilir? Aslında çoğu teoride yer alan ailesinin Thanos tarafından öldürüldüğü tahmini mantıklı. Ama yine de bu durum onun neden bir Asya ülkesinde olduğunu açıklamıyor. Belki de olanlardan habersiz kimin yaptığını bulmaya çalışıyordur.

5. Ant-Man Kuantum Gerçekliğinden Nasıl Çıktı?

Nasıl çıktın Ant-Man? Hemde ilk Wasp, Janet Van Dyne çıkamamışken. Hem de o bir bilim insanıyken. Burada herhalde Ant-Man’i tebrik etmeliyiz.

Ant-Man’i izlememiş olanlar için açıklayalım. Ant-Man Kuantum Gerçekliğine girmişti. Hank Pym, Janet Van Dyne ve Hope Van Dyne ise bu deneyin araştırmacılarıydı. Thanos parmağını şıklatınca hepsi toza dönüşmüştü ve Ant-Man Kuantum Gerçekliğinde mahsur kalmıştı. Daha sonra tanıtımda kurtulduğunu görmüştük. Nasıl çıkmış olabilir diye düşünmeden edemiyoruz. Yine de ona yardım edebilecek bir kaç dostu daha olduğunu hatırlamamız lazım.

6. Captain Marvel Filme Nasıl Dahil Olacak?

Infinity War‘da Nick Fury, Captain Marvel‘a mesaj göndermeyi başarmıştı. Peki bu cihaza nasıl sahip oldu? Yeni filmde işte bu sorunun cevabını ve Captain Marvel ile Nick Fury’nin nasıl birlikte takım olduğunu öğreneceğiz… Endgame tanıtımında ise Captain Marvel’ı görmedik yani filme nasıl gireceğini diğer merak edilen bir konu.

7. Iron Man Nasıl Kurtulacak?

Tony Stark‘ın uzayda bir gemide aç ve susuz olduğunu gördük. Pepper‘a mesaj gönderiyordu. Ama Stark’ın oradan nasıl kurtulacağını maalesef bilmiyoruz. Bu konu hakkında binlerce tahmin var. Fanlar Tony’yi kurtarmayı çok istiyor ve bu yüzden en çok bu konuda teori üretiyor. Hatta NASA‘yı bile işin içine dahil etmeyi başardılar. Bakalım yine Russo Kardeşler bizi nasıl şaşırtacak bir çözüm bulacak…

8. Thor Hapiste Mi?

Thor‘u yeni çekici Storm Breaker‘la yaratıkları dağıtırken gördük. Çekici Deli Titan’ın göğsüne sapladığına bile şahit olduk. Ama bu Thanos’u durdurmaya yetmedi ve Thor evreni kurtaramadı. Bu yüzden acaba kendini mi suçluyor. Ayrıca Thor’un çekici, kıyafetleri nerede? Neden hapishane benzeri beyaz bir oda da duruyor. Bunlar Thor hakkında en çok merak edilen konular.

[socialpoll id=”2534062″]

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here