Bir Avengers içeriğimize daha hoş geldiniz. Endgame’in ikinci fragmanı da bizlerle buluştuğuna göre, sizler için ufak bir teori yazısı hazırlayalım dedik. Bu yazımızda sizlere, 25 Nisan tarihinde gösterime girecek olan, herkesin merakla beklediği Avengers: Endgame’e dair, kafamızda oluşturduğumuz teorileri anlatacağız. Olur da bazı düşüncelerimiz doğru çıkar diye, sizleri SPOILER ihtimali konusunda uyarmayı boynumuzun bir borcu biliriz. Uyarımızı da yaptığımıza göre haydi başlayalım.

1. Zaman Yolculuğu ile Eski Filmleri Ziyaret

Fanlar arasındaki en yaygın teori, filmde zamanda yolculuğa tanıklık edeceğimiz yönünde. Çoğu kişi, zamanda yolculuk etmenin Captain Marvel ile mümkün olabileceğini düşünüyor. Lakin bizlere göre, filmde zamanda yolculuk etmeyi sağlayacak şey, ilk olarak “Ant-Man and The Wasp” filminde gördüğümüz zaman vorteksleri olacak. Bize göre, hayatta kalan kahramanlarımız, Ant-Man filminde gördüğümüz, Kuantum Evreni’nde bulunan zaman vortekslerini diledikleri gibi kullanmalarını sağlayacak bir teknoloji yaratarak, bu sayede geçmişe gidecekler. Yani anlayacağınız, Ant-Man, bu filmde kritik bir rol üstlenecek.

Geçmişe gitmek demişken, bize göre gidecekleri geçmiş, İnfinity War’un başı ya da orada gördüğümüz bir sahne değil. Bizce kahramanlarımız, geçmiş filmleri ziyaret edecekler ve gittikleri zaman diliminden taşları toplayacaklar. Nasıl mı? Yani şöyle, örneğin ilk Avengers filmine, yani New York Savaşı’nın olduğu zamana gidecekler. Malum, bu filmde iki tane taş var: Loki’nin asasında bulunan “Zihin Taşı” ve Tesseract’in içinde bulunan “Uzay Taşı”. Hatta, New York’ta bir de “Zaman Taşı” bulunuyor. Yani düşününce, 3 taşta bu filmde var. Dolayısıyla kahramanlarımız, bu taşları ele geçirmek için zamanda yolculuk edecekler. Benzer şekilde, MCU’da şu ana kadar izlediğimiz filmlerin bazılarına da, birer ziyaret olacağı düşüncesindeyiz.

Kahramanlarımız, geçmişe gittiklerinde ise, sorunsuzca bu taşları ele geçiremeyecekler. Eski düşmanları ile tekrar savaşmaları gerekecek. Örneğin, Zaman Taşı’nı ele geçirmek için, Ancient One ile savaşacaklar. Hatta bizlere göre, kahramanlarımız kendi gençlik halleri ile de savaşacak. Hatta ve hatta, fragmanda gördüğümüz, Captain America ile İron Man’in bir konuşması (+Bana güveniyor musun? – Evet.), Kaptan’ın gençliği ile günümüzdeki Tony arasında gerçekleşecek.

Ayrıca zaman yolculuğu ile, şimdiye kadar izlediğimiz her şey değişecek, tarih yeniden yazılacak. Bu sayede de, Thanos hiç parmaklarını şıklatmamış olacak. Dolayısıyla ortalık oldukça karışacak.

2. Profesör Hulk

Fragmanlar ve posterlerdeki görüntüler sağ olsun, bu artık teoriden çıktı galiba ama olsun. Bizlere göre, çizgi romanlardaki gibi, Hulk ile Bruce Banner’ın kimlikleri tek bir vücutta birleşecek. Yani Bruce’un zihni, Hulk’ın vücudunda sıkışıp kalacak. Dolayısıyla Hulk’ı, artık Profesör Hulk olarak göreceğiz.

Hal böyle olunca da, Bruce’un korkacak bir şeyi kalmayacak çünkü Hulk’ın kontrolü kendisinde olacak. Dolayısıyla da sonunda Bruce ve Natasha aşkına şahitlik edebileceğiz.

3. Mjolnir Dönecek

Kahramanlarımız geçmişe gittiklerinde, Thor’un biricik çekici Mjolnir’i de beraberlerinde getirecekler. Lakin, onu artık Thor kullanmayacak. Avengers: Age of Ultron filminde, Kaptan’ın az daha çekici kaldırmasının dalgası geçilerek, bizce büyük bir ipucu verildi. Bu filmde, Kaptan, sondan önce Mjolnir’i kaldıracak.

4. Son Savaş

Oyuncuların ve Russo Kardeşlerin verdikleri röportajlarda, filmde, içinde herkesin bulunacağı bir sahnenin olacağı söylenmişti. Çoğu hayrana göre de bu sahne, Tony ve Pepper’ın düğünü olacaktı. Bize göre içinde herkesin bulunacağı sahne, son savaş sahnesi olacak. Bir şekilde geçmişe gidip, taşları toplayan kahramanlarımız, toz dönüşen yoldaşlarını da geri getirmeyi başaracaklar ve iddia ediyoruz ki bu sahneye kadar kimse ölmemiş olacak. Böylece, tüm Avengers kadrosu, hayatta ve bir arada olacak. (Umarız ki, Kaptan son kez ‘Avengers Assemble’ der.)

Peki bu son savaş kimlere karşı olacak derseniz, tüm süper kahramanlarımıza karşılık Thanos, Black Order ve Thanos’un orduları (New York ve Wakanda Savaşları’nda gördüklerimiz ve fazlaları) savaşacak. İyiler vs Kötüler. Bize göre, Avengers: Age of Ultron filminde, Ultron’un dediği bir laf var ki bu büyük savaşı gösteren bir ipucu: “All of you againts all of me.” (Sizin hepinize karşılık tüm benler.) Gerçekten bu filmde, tüm iyilerin, tüm kötülerle savaştığı büyük bir son savaş bekliyoruz. Ölecek kahramanlarımızın ise, bu savaş içinde öleceğini düşünüyoruz.

5. Sonsuzluk Eldiveni

Şimdi, yukarıda kahramanlarımızın da taşları toplayacağını söylemiştik. Bu taşları kullanabilecekleri bir araca ihtiyaçları olduğu ortada. Bizlere göre, İron Man’ın zırhının teknolojisinden, bir Sonsuzluk Eldiveni (Stark Eldiveni) yaratacaklar.

Bu eldiveni ise kimin kullanacağına dair birden çok ihtimal var. Lakin bizce, bunu kullanmayı deneyecek ilk kişi Profesör Hulk olacak. Deneyecek diyoruz çünkü bizce, onun kozmik gücüne, Hulk dayanamayacak. Dolayısıyla bu Eldiveni uzun süre takamayacak. Eldiveni kullanacak olan bir diğer kişi ise, büyük ihtimalle Captain Marvel olacak. Malum, şimdiye kadar gördüğümüz en güçlü karakterlerden birisi. Lakin, bizce Thanos’a son darbeyi indirmek için, bu eldiveni Tony kullanacak ve bu sırada da sol kolunu ya da hayatını kaybedecek.

6. Açılış

Film ilk başladığında, oldukça depresif bir atmosfer göreceğimize inanıyoruz. Kahramanlarımızın, Thanos ile savaşmaya karar vermeleri, bizce yıllar sonra olacak. Bu yüzden Natasha’nın saçlarını üç farklı renkte gördük. Sarışın Natasha filmin başında, yarı kızıl – yarı sarışın Natasha filmin ortalarında, kızıl Natasha ise filmin son savaş döneminde karşımıza çıkacak. Hatta bizce Thor, kendini o kadar suçlayacak ki, Dünya’yı terk edecek ve yıllar sonra dönecek. Ayrıca, Tony geri döndüğünde, göreceği ilk şeylerden biri, kendi kızı olacak.

7. Ölümler ve Emeklilik

Bunca şeyden sonra, tamamen mutlu bir sonu zaten bekleyemezdik. Bize göre bazı kahramanlarımız ölürken, bazıları emekliye ayrılacak. Ölecek karakter tahminlerimiz: İron Man, Black Widow ve Hulk. Emekliye ayrılacak baş karakterimiz ise Steve Rogers olacak. Lakin emekliye ayrılmaktan kastettiğimiz şey ise şu: Zamanda yolculuk etmeyi sağlayacak teknoloji ile, savaş sona erdiğinde, Steve gerçekten evine, yani Peggy’e dönecek. Geçmişte, onunla yaşamaya devam edecek.

8. İnfinity War’daki Bazı Ölümler Kalıcı Olacak

Bizce, İnfinity War’da, Sonsuzluk Taşları’nın kullanımı neticesinde ölmemiş olan karakterler geri dönmeyecek. Yani Gamora, Vision, Heimdall ve Loki’nin ölümleri kalıcı olacak.

9. Captain Marvel Faktörü

Fanlar, Tony ve Nebula’yı uzay boşluğundan, Pepper Pots’un Rescue zırhı ile kurtaracağını ileri sürse de, bizce bu ikiliyi, bir Superman edası ile, Captain Marvel kurtarıp, dünyaya getirecek. Böylece ekip tamamlanmış olacak. Ayrıca, bize göre Pepper Pots’u, Rescue zırhı ile hiç görmeyeceğiz.

10. Kalkan’ın Geçişi

Bize göre emekliye ayrılan Captain America’nın kalkanı, Bucky’e değil, Falcon’a geçecek. Neden Bucky değil derseniz, İnfinity War’da, Black Panther, Bucky hakkında “Bu yeterince savaş gördü”  ve “Beyaz Kurt” diyor. Beyaz Kurt‘un, Marvel evreninde ayrı bir rolü var. O yüzden bizce Bucky, kalkanı almak yerine Beyaz Kurt kimliği ile hayatına devam edecek.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here