Görünüşe bakılırsa yeni oyuncak sızıntıları öldüğünü düşündüğümüz 4 karakterin Avengers Endgame’deki dönüşünü doğruluyor.

Dikkat, yazımız bu noktadan sonra Avengers Endgame için muhtemel spoilerlar içermektedir bu sebeple film hakkında mümkün olduğunca az şey öğrenmek isteyen okurlarımızın yazının geri kalanını okumamasını tavsiye ederiz.

Avustralyalı bir perakendeci olan Ozzie Collectables sitesinde paylaşmış olduğu Avengers Endgame’e ait yeni ilanlar ile birkaç karakterin geri dönüşünü doğruluyor. Her ne kadar Zoe Saldana’nın Instagram üzerinden yaptığı paylaşımlar ve 2017 Nisan ayında verdiği bir röportaj sayesinde büyük bir sürpriz olmasa da Gamora karakteri için oyuncak listelemelerine rastlandı. Buna ek olarak Loki karakteri için de oyuncaklar görülebilmekte fakat belki de en büyük süprizlerden birisi ise aşağıda görülebilen üçlü oyuncak seti.

Avengers Endgame için Dr Strange, Ancient One ve Wong Cosbaby seti (Cosbaby, Hot toys markasının küçük bubble head türündeki figürleridir bir nevi Funko Pop ile karşı karşıya konulabilir ve setler halinde satılması ise oldukça yaygındır). Bu her ne kadar bir hata olarak kabul edilebilir olsa da Ozzie Collectibles bu bilgiyi direkt olarak Avustralya’nın Koleksiyon ürünlerinin dağıtımı ile uğraşan Ikon Collectables‘ın resmi sitesinden almış gibi görünüyor. Her ne kadar Ikon Collectables sitesinden bu sayfayı kısa süre içerisinde kaldırmış olsa da arama motorları kullanılarak sayfanın linkine rastlamak halen mümkün.

Şu anda figürlerin çıkış tarihleri 30 Haziran olarak gösterilmiş olsa da bu firmaların “yer tutucu” adını verdiği bir tarih yapısı. Firmalar kesin olarak bir ürünün hangi tarihte çıkacağına dair bir bilgi sahibi olmadığında fakat yılın hangi çeyreğinde çıkacağını bildiğinde, otomatik olarak o çeyreğin son günü çıkış tarihi olarak belirlenir. Avengers Endgame 26 Nisanda vizyona gireceği için figür ve oyuncakların da yılın 2. çeyreğinde çıkış yapacak olması oldukça mantıklı görünüyor.

Her ne kadar birçok popüler teori Avengers Endgame’de kahramanlarımızın zaman yolculuğu yapacağını veya Sonsuzluk Eldivenini kullanarak tozlaşan canlıların geri getireceğini iddia etse de Ancient One gibi karakterlerin geri dönebileceğinin düşüncesi alternatif veya paralel evrenler fikirlerini de ortaya koyuyor. Bunu destekleyebilecek diğer bir kanıt ise Endgame fragmanında gördüğümüz Steve Rogers’ın ense kısmında saç uzunluklarındaki farklar. Bu filmin çekim tarihleri arasındaki farklılıklardan kaynaklanan gözden kaçmış bir makyaj/saç hatası olabilme ihtimaline sahip olsa alternatif evrenler kullanılacak ise karakterler arasında minik farklar yaratmak amacıyla da bilerek konulmuş bir detay olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here