Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

2009 yılında vizyona girip adeta tüm dünyayı kendine hayran bırakan Avatar filminin devamı üzerine pek çok soru dönüyordu. Bunun üzerine Cameron filmin devamının çekileceğini ve Avatar 2’nin 2020 yılında vizyona girmesinin planlandığını açıklamıştı. Ayrıca serinin 2 filmle sınırlı kalmayacağını, seriyi 5 film olarak düşündüklerini belirtmişti. Avatar 2; 18 Aralık 2020, Avatar 3; 17 Aralık 2021, Avatar 4; 20 Aralık 2024, Avatar 5’in ise 19 Aralık 2025’de vizyona gireceği de söylentiler arasındaydı.

Uzun süren sessizlikten sonra, 2,7 milyar dolar ile tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi olan Avatar’ın senarist ve yönetmeni olan James Cameron, serinin devam filmleri ve çekim teknikleri üzerine konuştu.

Cameron: “Avatar 2’de oldukça zor bir çekim yöntemi kullanıyoruz. Su çekimlerinde sıkıntılı olan kısım suyun altı değil, su ve hava arasındaki ara yüzey. Bu yüzey hareketli bir ayna oluşturuyor ve bu ayna da kullandığımız bütün belirteçleri yansıtarak bir dizi hatalı işaretçi yaratıyor. Binlerce yanlış hedef yaratan bu durumu nasıl çözeceğimizi bulmak için tam 1,5 yıl harcadık. Herhangi bir soruna su eklediğiniz zaman, sorun 10 kat daha zorlaşır ve tüm bunların üzerinden gelebilmek için inanılmaz bir yaratıcılık, yenilik ve yeni teknoloji ürettiğimizi söylemek mümkün.” ifadelerine yer verdi.

“Muazzam miktarda test yaptık ve ilk defa 14 Kasım tarihinde yaptığımız tam anlamıyla başarılı oldu. Genç oyuncu kadromuzla tüm bir sahneyi su altında oynadık. Altı genç, bir 7 yaşındaki çocuk oyuncumuz var ve hepsi su altı sahnelerinde yer alıyorlar. Bunun için 6 aydır su altında nefes tutmalarına yönelik eğitim alıyorlar ve şimdi hepsi 2 ila 4 dakika arasında gayet sakin bir şekilde nefeslerini tutabilecek konuma geldiler. Hepsi su altında rol yapabilecek kadar mükemmel ve sakinler.”

“Şu an hâlâ küçük test tankımızla çalışıyoruz. Ocakta nihayet büyük test tankımıza geçiş yapabileceğiz. Avatar 2 ve 3’te muazzam miktarda su altı çekim var. Bu durum 4 ve 5’te de devam edecek fakat esas vurgulu çekimler 2 ve 3’te olacak.” diyerek Avatar 2’yi bekleyenleri epey heyecanlandıracak açıklamalarda bulunan Cameron, Avatar 2 hakkında verdiği bilgilerin hakkında serinin devam filmleriyle ilgili de konuştu.

Cameron, “Bununla yüzleşmek durumundayız. Eğer Avatar 2 ve 3 yeterince hasılata ulaşamazsa; 4 ve 5. film olmayacak.” yorumunda bulundu

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here