Zarafetin kraliçesi. Breakfast at Tiffany’s’in göz bebeği. Gençliğinde, yaşlılığında tüm hayatı boyunca naifliği, güzelliği ve yardımsever kişiliği ile tanıdığımız Audrey Hepburn’ün hayata dair söylediği birbirinden değerli 15 sözü.

Bir insan hakkında, başkalarının onun hakkında söylediğinden çok, onun başkaları hakkında söylediklerinden fikir sahibi olabilirsiniz.

Asla yok olmayan tek güzellik, zarafettir.

Sesini iyi ayarla! Neden değiştiresin ki? Kavga esnasında yükseltince daha mı haklı oluyorsun? Herkesin bir yaratılış sesi var, kendini tanı ve mutlu ol.

Her şeyi bir anda anlayamazsın. Uzun bir hayat ve güzel bir akşam yemeği arasında sadece bir fark vardır. Akşam yemeğinde en tatlı şeyler en son gelir.

Nasıl yaşanacağını, kenarda durup izlemeden dünyanın nasıl hem içinde hem dışında olunacağını öğrendim. Bir daha asla ama asla hayattan kaçmayacağım. Aşktan da…

Yalnız olmak istemiyorum, yalnız kalmak istiyorum.

Hayatta tutunabileceğiniz en iyi şey birbirinizsiniz.

Pembeye inanıyorum. Gülmenin en iyi kalori yakan şey olduğuna inanıyorum. Öpüşmeye, çok öpüşmeye inanıyorum. Her şey ters gider gibi görünürken güçlü olmaya inanıyorum. Mutlu kadınların en güzel kadınlar olduklarına inanıyorum. Yarının başka bir gün olduğuna inanıyorum ve mucizelere inanıyorum.

Sık sık yalnız kalmalıyım. Cumartesi gecesinden pazartesi sabahına kadar evimde tek başıma olduğumda gayet mutlu olabilirim. Bu yalnızlık belki de benim uzun yol için en etkili yakıtım.

İmkânsız diye bir şey yoktur! Çünkü ‘imkânsız’ kelimesinin içinde bile ‘imkân’ vardır.

Yaş aldıkça iki elin olduğunu keşfedersin; bir tanesi kendine yardım eder, diğeri başkalarına…

Hayatı hayat yapan en önemli şey mutlu olmaktır. İşte bu, tüm sorunların en gizli anahtarıdır.

Bir kadının güzelliği gözlerinde görülür. Çünkü aşkın ikamet ettiği kalbine açılan kapı, gözlerdir.

Gerçek arkadaşlar, seçebildiğiniz ailenizdir.

Şu kedi gibiyim, isimsiz bir serseri. Biz kimseye ait değiliz, kimse bize ait değil. Birbirimize bile ait değiliz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here