Dünya genelinde büyük hayran kitlesi olan manga serisi Attack on Titan filminin yönetmeni, “It” filmini de yöneten Andy Muschietti oldu.

2009 yılında başladığı yayın hayatında, yetmiş altı milyondan fazla kopya satarak çok satanlar listesine girmeyi başaran manga serisi, yapılan animasyon ile artırdığı hayran kitlesini daha da artırmaya hazırlanıyor. 2015 yılında iki filmlik sinema uyarlaması yönetmen Shinji Higuchi tarafından yönetilmişti.

İt andy muschietti ile ilgili görsel sonucu

Attack on Titans filminin yapımcılığını bu kez Warner Bros. üstlenmiş durumda. Manga serisinin yayın haklarını elinde bulunduran Kondansha ile el sıkışan Warner Bros., filmi yönetmesi için de “It” filmi ile gişede rekorlar kıran yönetmen Andy Muschietti ile anlaşma sağladı. Ünlü korku romanı yazarı Stephen King’in romanını sinemaya uyarlayan ve dünya çapında 700 milyon dolar hasılat yapan “It” gelmiş geçmiş en fazla hasılat yapan korku filmi olmayı başarmıştı.

attack on titan ile ilgili görsel sonucu

Serinin konusu ise şöyle;

Titanlar her şeyi kontrol etmeye başlamışlardır. İnsanlar titanlardan korunmak için bir duvar inşa etmiş ve kendilerini bu duvarla koruma altına almaya çalışmışlar, yaşamayı esarete tercih etmişlerdir. Huzur diye adlandırdıkları bu şey bir Titan’ın duvarı aşmasıyla amansız bir savaşa dönüşür.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here