Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Hepimiz onu biricik aşkı Dieoga’ya yazdığı aşk mektuplarındaki bu sözlerle tanıdık: “Ben aşkın, acının ve devrimin kadınıyım…” Bu kez ise karşımıza bambaşka bir şekilde çıkıyor. Frida Kahlo’nun ihtiraslı yaşamı, projenın yaratıcısı Los Angeles merkezli bir galeri uzmanı ve grafik tasarımcısı olan Sam Cantor’un ellerinde bir kez daha ölümsüzleşiyor.

Daha önce Van Gogh, Basquiat ve Yayoi Kusama gibi sanatçıları içeren bir dizi sanat tarihi emojisi hazırladıktan sonra Cantor,bu projenin çiçek tacından ve bir tutam kaştan ibaret olmadığını çok iyi biliyordu. Bunun üzerine Cantor, Mexico City’ye, bazı resimlerini incelemek üzere seyahat etti; “Yüzlerindeki duyguların yoğunluğu ve farklı hikayeleri anlatmak içim kaç yolla okunabilecekleri veya gerilmeleri gerçekten beni etkiledi ve bu bir dönüm noktasıydı” diyor.

Yaşamı boyunca 55 kişisel portre boyayan ressamın tablorının ilham kaynağı olan projede 400 emojinin 160’ı seçildi. Fridamojiler arasında, doğmadan kaybettiği çocuğunu da yer veriliyor.

Birbirinden güzel ikonik Fridamojiler artık App Store‘da mevcut.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here