Dünya’nın en çok bilinen gazetesi The New York Times’da, Netflix Türkiye’nin ilk orijinal içeriği Hakan: Muhafız için bir yazı yazıldı. “As bayrakları as as!” dediğinizi duyar gibiyiz. Biz sizi fazla meraklandırmadan yazıya geçelim.

The New York Times gazetesini duymayanınız yoktur, duymamış olan okurlarımıza da The New York Times’ı dünyanın en bilinen gazetesi şeklinde tanıtmak yanlış olmaz sanırsak.

Can Netflix Take Turkey’s TV Dramas to the World?” başlığıyla Alex Marshall tarafından yazılan yazıda, seriyi Londra’da izleyen “Nadir Akhtar” isimli bir kişinin görüşlerinden bahsedilmiş. Yazara göre Akhtar, İstanbul’u kötülükten kurtarmak için süper güçlerini keşfeden Hakan’ı izlerken diziye kendini fazlaca kaptırmış olacak ki bir bölümde “Lütfen, babasını öldürme!” diye bağırmış. Akabinde Hakan’ın gözyaşları içinde olduğu bir sahnede Akhtar, “Bu, Türkiye TV’sinde sevdiğim başka bir şey, çok fazla duygu gösteriyorlar.” yorumunda bulunmuş.

Yazar Alex Marshall’a göre Hakan: Muhafız, Türk televizyon dramasının dünya çapında nasıl yayıldığının en son kanıtı. Biz ekip olarak bir Türk yapımının böyle büyük bir gazeteye konu olmasından dolayı oldukça gururlu hissediyoruz. Sizin düşünceniz ne?

Eğer Hakan: Muhafız için yorumumuzu merak ediyorsanız inceleme yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz. Alex Marshall’ın New York Time için olan yazısına ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here