Time dergisi tarafından dünyadaki en etkili 100 isim arasında gösterilen Asghar Farhadi yeni filmi ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Filmin adı “Everbody Knows/ Todos la Saben” olarak duyuruldu. Psikolojik gerilim türünde olacak olan film Fransız-İspanyol ve İtalyan ortak yapımı olarak üretilmekte.

Filmin başrollerinde Hollywood’un tanıdık simaları olan Javier Bardem ve Penelope Cruz bulunuyor. Bu isimlere Arjantinli Ricardo Darin eşlik edecek. Bütçe olarak 10 milyon euro ayrılan film şimdiden Farhadi severleri heyecanlandırdı. Daha önce “Satıcı” ve “Bir Ayrılık” filmleri ile Oscar’da “Yabancı Dilde En İyi Film” ödüllerinin sahibi olan yönetmen, hem Amerika’da hem de Avrupa’da büyük bir hayran kitlesine sahip. Usta ismin yeni filminde Buenos Aires’ten doğduğu yer olan İspanya’ya kısa bir seyahat için gelen Carolina’nın orada yaşadığı olaylara ve sonrasında hayatının değişmesine tanıklık edeceğiz.

Filmin görüntü yönetmeni ise Pedro Almodovar gibi isimlerle de çalışmış usta isim Jose-Luis Alcaine. Kurgu koltuğunda ise daha önceki Farhadi filmlerinden de tanıdığımız Hayedeh Safiyari oturuyor. Ayrıca bu film, Farhadi’nin “Geçmiş” adlı yapıtından bu yana Farsça haricinde bir dille ve İran dışında çektiği ilk film olacak. Gösterim tarihi net olarak henüz belli olmasa da 2018 yılı içerisinde gösterime girmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here