Çizgi romanları hepimiz severiz, özellikle onların filmlerini. Filmlerde süper kahramanların arkadaşlarını öldürdüğüne pek tanık olmasak da bu gerçek, çizgi romanlarda böyle değildir. Birçok arkadaş birbirini öldürmüştür. Bunlardan bazıları üzücü bazıları ise vahşicedir. Bu yazımızda sizlerle birkaç tanesini tekrar hatırlayacağız.

İlgili haberler : Tüm Zamanların En İyi Çizgi Roman KötüleriTüm Zamanların En İyi Çizgi Roman Süper KahramanlarıMCU’da Örümcek Adam’ın Yerini Alabilecek 10 Süper Kahraman

10. Superman’in Green Arrow’u Yumruklayarak Öldürmesi

Bu üzücü olay, Supermen’in ahlaki değerlerinin bozulduğu ve dünyanın diktatörü olduğu alternatif bir gerçeklikte yaşandı. Supermen adalet konusunda daha da koyulaşınca bazı eski takım arkadaşları ona karşı çıkmak zorunda kaldı ve bir kahraman, Green Arrow, Supermen tarafından Ma ve Pa Kent’in önünde acımasızca dövülerek öldürüldü. Ma ve Pa Kent; Jonathan Kent ve Martha Kent yani Superman’in üvey ailesi.

9. Old Man Logan’in X-Men’in Katletmesi

Wolverine belki de Marvel evreninde en sorunlu, her yerden çıkan, bir iyi bir kötü olan bir karakter. Old Man Logan’da şiddete yemin eden ve pençelerini tekrar açmayı reddeden bir Wolverine ile karşımıza çıkıyor. Çizgi romanın sonunda ise bunun X-Men’i katletmesinden dolayı olduğu anlaşılıyor.

8. Tony Stark’in Harold Hogan’ın Fişini Çekmesi

“Süper kahramanları (ve onların ortaklarını) içeren ölümlerin çoğu oldukça şiddetlidir ancak bu sadece üzücüdür.”

Civil War bir çok can aldı ancak bunlardan bir tanesi fazlasıyla üzücüydü. Tony Stark’in uzun süre koruma görevlisi, şoförü ve arkadaşı olan Happy Hogan, Tony Stark’a yönelik bir saldırıyı engellemeye çalışırken komada kaldı ve beyin ölümünü gerçekleşti bunun üzerine Stark, Hogan’ın fişini çekmek zorunda kaldı.

7. Hawkeye’ın Hulk’ı Ok İle Öldürmesi

Çizgi roman tarihinin en tartışmalı olaylarından biri, Bruce Banner’in Hawkeye tarafından özel bir okla (Banner tarafından tasarlanan bir okla) ve Banner’ın isteği üzerine öldürülmesiydi.

Amadeus Cho kısa süre önce Hulk’ı iyileştirmiş olsa da -yani artık Hulk’dan kurtulmuş olsa da- Banner, Hawkeye’a bir daha Hulk’a dönme belirtileri göstermesi durumunda onu Hulk karşıtı bir okla öldürmesi için yemin ettirmişti. Görünüşe göre, Hawkeye böyle gördü ve en güçlü Yenilmez en merhametli yenilmez tarafından öldürüldü.

6. Namor’un Kendi Karısını Öldürmesi

Namor, Marvel’in ilk süper kahramanı ve dünyanın ilk mutantıdır, ancak çok azı onun hakkında bir şeyler biliyor. Atlantis’in Kral’ı aslında oldukça trajik bir arka plana sahip.

Bir Alpha Flight geçidinde, Namor’un karısı Marrina, bir düşman tarafından dev ve vahşi bir deniz canavara dönüştürülmüştü. Namor, masum insanları kurtarmak için karısının hayatını almak zorunda kaldı. Üstüne eşinin deniz canavarı versiyonu birkaç kez daha acımasızca geri döndü ve bu onu daha da rahatsız ediyordu.

5. Scarlet Witch’in Birkaç Avengers’i Silmesi

Süper kahramanlarda her zaman ahlaki bozulmalar görürüz ancak çok azı Scarlet Witch kadar ileriye gitti. Yetenekleri, gerçeklik kurallarının bükülmesine ve maalesef, bunun kendi gerçekliğinin de etkilenmesine yol açtı. Özellikle dikkat çeken bir olayda, Wanda nihayetinde tamamen kendini kaybetti ve Avengers’a karşı savaşarak Ant-Man, Hawkeye ve hatta eski kocası The Vision’un ölümüne neden oldu.

4. Wolverine’in Jean Grey’i Bıçaklaması

Hayallerinin kızı olan Jean Gray ile hiç birlikte olamadı ama aynı zamanda pençeleriyle onu bıçaklamak zorunda kaldı. Wolverine, Dark Phoenix’in dünyayı tahrip etmesini önlemek ve Jean Gray’in acı verici ölümünü engellemek için Jean Gray’i bıçaklamak zorunda kaldı.

3. Cyclops’un Professor X’i Söndürmesi

Scott Summers biraz çaresizdi ve daha önce hiç de iyi gitmemiş olan Phoenix Force’un gücünü araştırdı, bu yüzden Cyclops çok fazla güçle uğraşmak zorunda kaldı ve bu güç onu deli ediyordu. Kendi akıl hocası, lideri ve baba figürünü öldürürken artık kendini bir süper kahraman olarak göremeyeceğini biliyordu.

2. Wolverine’in Northstar’ı Bıçaklaması

Wolverine düşman kuvvetleri tarafından beyni yıkanıp, süper kahramanlara karşı gelmesi sağlanmıştı. Bu sürede X-Men’i, Elektra’yı, Slingers’ı ve hatta diğer mutantlar da dahil olmak üzere, bir çok insana karşı saldırılarda bulundu. X konağına yapılan baskın sırasında Wolverine, vücudunun kontrolünü yeniden ele geçirdikten sonra yıllar boyunca onu rahatsız edecek bir olay olan takım arkadaşı Northstar’ı öldürecekti.

1. Star Lord’un Adam Warlock’un Başından Vurması

Adam Warlock fevkalade karmaşık bir kozmik karakterdir. Sonunda işler daha da karmaşık bir hale geldiğinde, Warlock’un sonunda, şimdiki zamanı tehdit etmek için geri dönen saçma bir şekilde güçlü ve kötü bir karakter olan Magus’a dönüşeceği ortaya çıkar. Bu korkunç geleceğin gerçekleşmesini önlemek için, herkesin favori galaktik haydutu Star Lord, takım arkadaşı Warlock’u başından vurmak zorunda kalır.

Aslında o kadar çoklar ki, bir yazıya sığmazlar…

KAYNAK 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here