Birayı ve yogayı ortak paydada buluşturan projelerini Berlinli yoga eğitmenleri Jhula ve Emily şöyle özetliyor: “Her ikisi de geçmişi asırlara dayanan beden, zihin ve ruh terapileri. Bira içme keyfi ve yoganın zihinsel bütünlüğü birleşince mükemmel bir enerji dengesi yaratılıyor.” İlk olarak 5 Euro giriş ücretiyle Berlin’in bar ve kulüplerinde gerçekleşen proje, zamanla açık alanlarda kendini gösterdi. Popülerliği ise başka ülkelere yayılmasıyla beraber git gide artıyor. Sıradaki durakları: Tayland ve Avustralya.

 

 

Biranın yüksek kalori içermesi bir yana, diyabeti önlemek ve kalp krizi riskini azaltmak gibi sağlığa yararlı yönleri de bulunuyor. Ayrıca bira, maratonlarda iyileştirici içecek olarak kullanılıyor. Biranın ve yoganın rahatlatıcı etkisini buluşturan dersler, yoga pozisyonlarını bira içmekle buluşturuyor; bu ister bira şişesini başın üzerinde dengede tutmak şeklinde olsun, ister bira içmek şeklinde…

 

 

Bira Yogası’nı  deneyimleyenler bu ilginç meditasyon yöntemi için şunları söylüyor; “Biz iki şeyi birleştiriyoruz, bira içmeyi ve yogayı. Zihnimizi bira şişesine odaklayarak meditasyon yapıyoruz.”
Bu benim için yeni bir şey. Alkol almadan biraz çekingen oluyorum. Alkol bana cesaret veriyor, yoga hoşuma gidiyor.” Söylenenlere kulak vermek için “Om Şerefine” videosu:

 

 

Bira Yogası’nı daha yakından tanımak isteyenler için resmi sitesi ve Facebook sayfası:

Bier Yoga  &  Facebook Bier Yoga

Kaynak: 1. 2.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here