2013 yılında aramızdan ayrılarak hayranlarını yasa boğan arabesk müziğin efsane ismi Müslüm Gürses’in hayatı film oluyor. Bekleyenleri heyecanlandıracak bir diğer haber ise filmin senaryosunu ünlü yazar Hakan Günday‘ın kaleme alacak olması. ”Kinyas ve Kayra”, ”Az”, ”Zargana” gibi başarılı birçok romana sahip olan Günday’ın ”Daha” romanı da bu sene içinde film oluyor.

Proje tasarım şirketi Saat İçerik’ten filmin haklarını satın alan Dijital Sanatlar Yapım çekimlere başladı bile.

”Film yapmak istiyorum. Onun ne kadar özel bir insan olduğunu ben sağken anlatmamız lazım.”
Muhterem Nur

Aslında 2012 yılında film için Saat İçerik’le anlaşma yapılmıştı. Hatta projenin önderliğinde bulunan Mine Şengöz, Gürses’in hayattayken bu projeye onay verdiğini dile getirmişti. Daha sonra sanatçının hayat arkadaşı Muhterem Nur’un yapım şirketiyle yaşadığı birkaç tatsızlıktan sonra proje askıya alınmıştı.

Şimdi ise bir dönem Gürses’in prodüktörü olan, Elenor Müzik’in sahibi Muhteşem Candan, katıldığı bir radyo programında sanatçının hayat hikayesinin beyazperdeye aktarılacağını kesin bir dille onayladı. Candan çekimlerin mayıs ayında başladığını ve filmde Gürses’in bugüne kadar yayınlanmamış şarkılarını dinleme şansına sahip olacağımızı da dile getirdi.

Gürses’in eşi Muhterem Nur’un da bir kitap yazdığını belirten Candan, ”Kendi hayatını yazdı ama hayatının büyük bölümünde Müslüm Gürses var.” dedi.

3 Mart 2013 günü 64 yaşında hayata veda eden Müslüm Gürses’i filmde canlandırması için Timuçin Esen‘le anlaşıldı. Ünlü oyuncu için Benjamin Button karakterini yaratan Hollywood’un ünlü makyaj ekibiyle anlaşıldığı iddia edildi. Söylentilere göre Gürses’in Şanlıurfa’daki çocukluğundan jilet satılan konserlerine kadar tüm hayatı beyaz perdeye aktarılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here