Apple, Watch Series 4’ü tanıttıktan sonra yeni iPhone serisini tanıtmaya başladı. Tim Cook bu zamana kadar yaptığımız en iyi iPhone dedikten sonra Apple tanıtımını izledik. Yeni modellerin ismi iPhone Xs ve iPhone Xs Max olacak. Aynı zamanda “Herkese ulaşmak istenildiğinden dolayı” ifadesiyle renkli alüminyum kasalı ve ekonomik iPhone XR modeli de tanıtıldı. Yine suya dayanaklı olacak bu modeller için bütün sıvılarda testlerin yapıldığını söylendi. Süper retina OLED ekran kullanacak olan bu yeni iPhone’lar, iPhone Xs’te 5.8 inç OLED ekran, iPhone Xs Max’da ise 6.5 inç OLED ekran kullanacak.Depolama olayına da değinen Apple, iPhone Xs ve iPhone Xs Max ile birlikte depolama alanı seçenekleri arasına 512 GB’yi de ekleyecek. A12 Bionic işlemci yongası bulunacak yeni iPhone’lar çok hızlı olacak. 6 çekirdekli olan bu işlemci saniyede 5 trilyon işlem yapabiliyor. Aynı zamanda iPhone Xs ve iPhone Xs Max Stereo ses sistemine sahip olacak. iPhone Xs, iPhone X’a kıyasla 30 dakika, iPhone Xs Max ise 1,5 saat daha uzun pil ömrü vadediyor.

Yeni bir AR(artırılmış gerçeklik) oyununu tanıtan Apple müthiş bir oyun deneyimini kullanıcılara da sunacak gibi duruyor. Bu yeni oyun yılın sonunda Apple Store’da yer alacak. Steve Nash sahnede yeni iPhone AR ile sanki bir basket maçındaymışsınız gibi skorları nasıl hesaplayabildiğini anlattı. Core ML tabanlı Homecourt uygulaması hakkında bilgi veriyor. Bu özellik bazı istatistiklerinde hesaplıyor. Apple yeni akıllı telefonlarının yeteneklerini sahnede geliştiricilerini ağırlayarak anlatıyor.Yeni iPhone kamerasında fotoğrafı çektikten sonra diyafram(f) değerini de değiştirebileceğiz! Apple, Smart HDR ile fotoğraf çekmeyi kolaylaştırmayı ve daha fazla detay yakalamayı vadediyor. DSDS ve eSim adı verilen teknolojilerle biri fiziksel biri dijital olmak üzere artık iki farklı sim aynı anda kullanılabilecek. Bu durum Çin’de ise farklı olacak. Bunun için arkalı-önlü olmak üzere sim yuvasına iki sim takılacak.
iPhone XR’de en iyi LCD teknolojisi olduğu belirtilen 6,1 boyutlu ekran, Liquid Retina olarak adlandırılacak. iPhone XR, iPhone Xs ve iPhone Xs Max gibi A12 Bionic işlemci taşıyacak. iPhone XR, bugüne kadarki iPhone modellerinden farklı olarak altı renk seçeneğiyle gelecek. Bu renkler siyah, beyaz, mavi, mercan rengi, sarı ve kırmızı renkleri olacak. iPhone XR, iPhone 8 Plus’a kıyasla 90 dakika daha uzun pil ömrüne sahip olacak.iPhone Xs ve iPhone Xs Max 14 Eylül’de ön siparişe açılacak. Telefonlar 21 Eylül’de raflarda olacak. iPhone XR ise 19 Ekim’de ön siparişe açılacak ve 26 Ekim’de raflarda olacak. iPhone XR $749‘dan, iPhone Xs $999‘dan iPhone Xs Max ise $1099‘den satışa çıkacak.

Yeni iPhone’ların Türkiye satış fiyatları ise resmi olarak açıklanmadı. Tüm değişikleri görmek için resmi sayfaya buradan bakabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here