KGI Menkul Kıymetler analisti Ming-Chi Kuo, en ünlü ve en doğru Apple analistlerinden biri olarak biliniyor ve 2018’de piyasaya sürülecek olan iPhone’lar hakkında yeni bir araştırma notu yayımladı. Kuo’nun araştırma notuna göre Apple’ın, iki yada üç iPhone’u tanıtması bekleniyor.

İşte Apple’ın 2018 yılına ait iPhone serisi olduğu iddia edilen not hakkında detaylar:

Apple’ın 6.1 inçlik bir iPhone üzerinde çalıştığı söyleniyor. Akıllı telefonun tam ekran görüntü ve TrueDepth sensörleri ile birlikte üretileceği iddia ediliyor. iPhone X’in 3D algılama teknolojisinin yanı sıra Animojies için de destek olacak. İddia edilen iPhone’un 2850-2950 mAh kapasiteli tekli pil ile gelmesi bekleniyor. Dikkat çekici bir detay ise, cihazın kavisli yapısı ile oynanıp kasanın iPhone 5-5s serisindeki gibi daha sert kıvrımlı ve dikdörtgen hatlara sahip olması beklendiği notu düşülmüş.

Kuo’nun notuna göre, Tayvanlı üreticiler Pegatron, Foxconn ve Wistron, 6.1 inçlik iPhone’un temel parça üreticisi olacak. Japonya, 6.1 inçlik iPhone ekranı için LCD ekranların ana tedarikçisi olacak. Bu LCD paneller, 2160 x 1080 piksel çözünürlük ile 18:9 en-boy oranına sahip. Xiaomi gibi bazı diğer akıllı telefon üreticilerinin de bu LCD ekranları kullandığı biliniyor.

OLED ekranların yerine Full LCD ekranların tercih edilecek olması Apple’ın iPhone fiyatını oldukça düşük tutmasına yardımcı olacak. Beklenen diğer tasarım değişiklikleri arasında paslanmaz çelik yerine alüminyum çerçeve yer alıyor. Dedikodular aynı zamanda çift mercek yerine tek mercekli kamera tasarlandığı yönünde.

Yeni nesil iPhone X ve iPhone X Plus

İddia edilen ikinci nesil iPhone X ve iPhone X Plus akıllı telefonlar için daha yüksek RAM olacağı not düşülen raporda, Kuo’ya göre, her iki iPhone modeli de 4 GB RAM‘le gelecek. iPhone X Plus’ın 3300-3400 mAh arasında daha yüksek batarya kapasitesine sahip olacağı söyleniyor. Kuo’nun notuna göre, iPhone’larda iki pil hücresi olacak ve yüzde 25’lik bir artış olacak. Pil, iPhone X’in L şekilli piline benzer şekilde tasarlanacak.

Dünyada en pahalı fiyatla bizim ülkemizde satılan iPhone X’in yeni versiyonlarının daha iyi donanım, pil ömrü ve daha doğru bir fiyat politikası ile gelmesini umuyoruz.

Nottaki bilgiler doğru olursa, yeni gelecek iPhone X ve diğer modellerden almayı düşünür müsünüz?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here